18 Haziran 2018, Pazartesi

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HAFTASI’NDA PANASONIC TÜRKİYE’DEN ÖRNEK PROJELER…

26 Mayıs 2017, Cuma 06:21

     


Sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışma olanağı, insanların en temel hakları arasında yer alıyor. Uluslararası Çalışma Örgütü rakamlarına göre her 15 saniyede 1, her gün ise yaklaşık 6 bin işçi, iş kazaları veya meslek hastalıkları nedeniyle hayatını kaybediyor. Bu nedenle iş sağlığı ve güvenliğinin önemini kamuoyu ile paylaşmak amacıyla 1987 yılından bu yana her yıl Mayıs ayında İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinlikleri düzenleniyor. Panasonic Eco Solutions Türkiye, hemen her alanda olduğu gibi iş sağlığı ve güvenliği konusunda da örnek uygulamalara imza atmaya devam ediyor. Kuruluş, çalışanlarının çocuklarına yönelik olarak bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği “Anne Baba, Sağlık ve Güvenliğini Şansa Bırakma” temalı resim yarışması ile İş Sağlığı ve Güvenliği konusunu önemle ele aldığını bir kez daha kanıtladı.

“Anne Baba, Sağlık ve Güvenliğini Şansa Bırakma”

Panasonic Eco Solutions Türkiye, iş ortamında karşı karşıya kaşınabilecek çeşitli risk, tehlike ve iş kazaları konularında kendi çocuklarının yaptığı resimler sayesinde çalışanlarının farkındalığını artırmak amacı ile düzenlediği yarışmanın üçüncüsünü gerçekleştirdi. Çalışanların çocuklarının katılım gösterebildiği ve “Anne Baba, Sağlık ve Güvenliğini Şansa Bırakma” sloganı ile hayat bulan yarışmanın ödül töreni ise geçtiğimiz günlerde Panasonic Eco Solutions Türkiye tesislerinde yapıldı. Çalışanlar, eşleri ve çocuklarının yanı sıra CEO Takaki Oguri, Genel Müdür Nusret Kayhan Apaydın, üst yönetimden Hiroyuki Oka, İK ve Kurumsal Gelişim Direktörü Mutlu Kutlu, Kurumsal Marka Yönetim Direktörü Aysel Özaltınok ve diğer yöneticilerin katılım gösterdiği ödül töreninde açıklanan sonuçlara göre Umut Selim Vay, Utku Yağız Aka, Erva Demiralay, Emirhan Gügercin ve Zehra Kaya dereceye giren diğer öğrenciler oldu. Programda ayrıca, şirket çalışanları tarafından sahnelenen ve İş Sağlığı ve Güvenli konusunu tema alan sürpriz tiyatro oyunu katılımcılardan büyük alkış aldı. Organizasyonun son bölümünde ise Panasonic Eco Solutions Türkiye sponsorluğunda faaliyet gösteren Karre Kids Çizgi Film Atölyesi’nin öğrencileri tarafından tamamlanan “Güvenli Yaşam” adlı çizgi film ilk kez izleyicilerle buluştu. Katılımcıların beğeni ile izlediği filmin, henüz ilkokul düzeyindeki öğrenciler tarafından yapılmış olması takdir topladı.

“İSG anlayışını yaygınlaştırmak, en önemli hedeflerimiz arasında...”

Panasonic’in iş sağlığı ve güvenliği konusuna verdiği öneme vurgu yapan İK ve Kurumsal Gelişim Direktörü Mutlu Kutlu “Günümüzde biz sanayi kuruluşlarının gelişmişlik ve liderlik göstergelerinden belki de en önemlisi, çalışanlarına güvenli çalışma ortamları sunmasıdır. Bu nedenle şirket olarak, çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliği alanındaki bilinç ve farkındalığı içselleştirmelerini çok önemsiyoruz. Kurumsal olarak en önemli değerlerimiz arasında tanımladığımız ‘Çalışan Odaklılık’ yaklaşımının bir sonucu olarak iş sağlığı ve güvenliği konularındaki bilincin artırılması, öncelikli duyarlılık gösterdiğimiz bir konu. OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ne sahip bulunan şirketimizde İSG anlayışını yaygınlaştırmak, en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Üç yıl önce, insan kaynakları ve kurumsal gelişim direktörlüğü olarak hayata geçirdiğimiz “Anne Baba, Sağlık ve Güvenliğini Şansa Bırakma” temalı resim yarışması ve çalışanlarımızın yeteneklerini sergileyerek bugün ortaya koyduğu İSG temalı tiyatro gösterisi, bunun önemli bir kanıtı olmuştur. Ayrıca sponsorluğunu yürüttüğümüz İbni Sina İlkokulu’na beş yıl önce kazandırmış olduğumuz Karre Kids Çizgi Film Atölyesi öğrencileri de bu yılki filmlerini iş sağlığı ve güvenliği teması ile tamamladı. Çalışanlarımızın sağlık ve güvenliklerinin, kendi çocuklarının dünyasındaki önemini resim sanatı aracılığı ile göstermeye çalışırken, ilkokul düzeyindeki öğrencilerin oluşturduğu iş sağlığı ve güvenliği temalı filmi bugün hep birlikte izlemek, bu önemli konuya çok özel bir anlam kattı, bu önemli haftaya katma değer sağladı.” dedi. (HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler