20 Haziran 2018, Çarşamba

ALTO, ÜYELERİNİ VE VATANDAŞLARI BİLGİLENDİRECEK

10 Ekim 2016, Pazartesi 06:48

     


Aliağa Ticaret Odası ile Aliağa Vergi Dairesi Müdürlüğü, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6736 Sayılı Kanunla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenleyecek.

Aliağa Vergi Dairesi Müdürlüğü ile Aliağa Ticaret Odası, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 6736 Sayılı Kanunla ilgili olarak, oda üyelerinin ve vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenleyecek. 11 Ekim 2016 Salı günü (yarın) saat 14.00’da başlayacak olan bilgilendirme toplantısı Aliağa Ticaret Odası M. Ender Özer Seminer Salonu’nda yapılacak. Aliağa Vergi Dairesi Müdürü İrfan Turhan ve Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka’nın katılım göstereceği toplantıya oda üyeleri ile bu kanundan yararlanmak isteyen vatandaşlar davet edildi. Düzenlenecek toplantı ve sunumda, kanunun getirdiği tüm imkanlar detaylı olarak anlatılacak.

Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik Para Cezalarında önemli imkanları

Söz konusu Kanun ile 30 Haziran 2016 tarihi itibariyle gecikmiş vergi borçlarında Yurt İçi ÜFE oranında güncelleme, Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik Para Cezalarında önemli indirim, peşin ödemelerde Yurt İçi ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca yüzde 50 indirim, vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının yüzde 50’sinin silinmesi imkanları getiriliyor. Kanun ayrıca Varlık Barışı, vergi ihtilaflarının sulh yoluyla sonlandırılmasında yüzde 80’e varan indirim, işletme kayıtlarının cezasız ve faizsiz olarak gerçek duruma uygun hale getirilmesi, eczanelerde, cezasız faizsiz stok düzeltme, matrah ve vergi artırımında vergi incelemesinde muafiyet, inceleme ve tarhiyat safhasındaki borçlar için yapılandırma, beyan edilmemiş gelirler ve kazançlar için pişmanlıkla cezasız ve faizsiz beyan, yapılandırılan borçları anlaşmalı bankaların banka kartı ve kredi kartı ile ödeme, 6552 sayılı Kanun kapsamında devam eden borçların yeniden yapılandırılması, vadesi 31 Aralık 2011 tarihinden önce olan 50 TL ve altındaki borçların silinmesi gibi çok önemli imkanlar getiriliyor. (ERKUT SERT)  
Son Eklenen Haberler