son dakika

“Aşk Gemisi” Aliağa’da sökülecek

12 Mart 2012 | Aliaga Ekspres
Tüm dünyada 80’li yıllara damgasını vuran TheLove Boat (Aşk Gemisi) dizisine sahne olan ve gerçek adı Pacific Princess (Pasifik Prensesi) olan kruvaziyer gemisi hurdaya çıktı. 60’lı yıllarda Almanya’da inşaa edilen ve 1977-1987 yılları arasında Amerikan yapımı pembe dizi Aşk Gemisi’nin sahnesi olarak kullanılan emektar gemi ağırlıklı olarak Akdeniz seferleri yapıyordu.
Denizde yaklaşık 50 yıl geçiren kruvaziyer gemi hurdaya çıktı. Uzun süresir İtalya’nın Cenova kentinde San Giorgio Limanı tersanesinde bulunan Pasifik Prensesi, 4 milyon euroluk açılış bedeliyle açık arttırmaya çıkartıldı, ancak teklif veren olmayınca, özel anlaşma yoluyla gemi 2.5 milyon euroya Türk firması Cemsan’a satıldı.
Yaklaşık bir ay içinde İzmir’in Aliağa İlçesi’nde faaliyet gösteren Cemsan Gemi Söküm Sanayi ve Limited Şirketi’nin söküm tesislerine ulaşması beklenen dünyanın Titanik’den sonra en ünlü kruvaziyer gemisi Pasifik Prensesi, burada parçalara ayrılıp tarih olacak.

Tüm dünyada 80’li yıllara damgasını vuran TheLove Boat (Aşk Gemisi) dizisine sahne olan ve gerçek adı Pacific Princess (Pasifik Prensesi) olan kruvaziyer gemisi hurdaya çıktı. 60’lı yıllarda Almanya’da inşaa edilen ve 1977-1987 yılları arasında Amerikan yapımı pembe dizi Aşk Gemisi’nin sahnesi olarak kullanılan emektar gemi ağırlıklı olarak Akdeniz seferleri yapıyordu.Denizde yaklaşık 50 yıl geçiren kruvaziyer gemi hurdaya çıktı. Uzun süresir İtalya’nın Cenova kentinde San Giorgio Limanı tersanesinde bulunan Pasifik Prensesi, 4 milyon euroluk açılış bedeliyle açık arttırmaya çıkartıldı, ancak teklif veren olmayınca, özel anlaşma yoluyla gemi 2.5 milyon euroya Türk firması Cemsan’a satıldı.Yaklaşık bir ay içinde İzmir’in Aliağa İlçesi’nde faaliyet gösteren Cemsan Gemi Söküm Sanayi ve Limited Şirketi’nin söküm tesislerine ulaşması beklenen dünyanın Titanik’den sonra en ünlü kruvaziyer gemisi Pasifik Prensesi, burada parçalara ayrılıp tarih olacak.

facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Yorumlar