son dakika

ALİAĞA ŞEHR-İ RAMAZAN’A HAZIR

09 Temmuz 2013 | Aliaga Ekspres

1Aliağa Belediyesi, Ramazan ayında vatandaşların huzurlu ve temiz bir ortamda ibadetlerini gerçekleştirebilmeleri için tüm hazırlıklarını tamamladı. Aliağa, bereket ve kardeşlik ayı olan Ramazan’ı geçmiş yıllarda olduğu gibi yine dolu dolu geçirecek.  Belediye yardımlaşma ve paylaşma ayı olan Ramazan’da kentin iki ayrı noktasına iftar sofrası kuracak.

 

İFTAR SOFRASI KURULACAK, YAŞLILARA EVLERE GÖTÜRÜLECEK

Aliağa Belediyesi’nin geçtiğimiz yıllarda Ramazan ayında hizmet verdiği “İftar Sofrası” bu yıl Cumhuriyet Meydanı yanında, Engelsiz Parkı karşısındaki açık alanda kurulacak. Belediye Ramazan boyunca her gün bin 200 vatandaşa iftar yemeği verecek. Aliağa Belediyesi, Evinde yemek pişirme imkânı olmayan yaşlı, yoksul, bakıma muhtaç yaklaşık 200 kişinin iftar yemeğini de her gün evlerine götürecek

Belediye, Aliağa kent merkezinin yanı sıra Helvacı’da da iftar sofrası hizmet verecek. Helvacı Orta Camii bahçesinde kurulan belediye iftar sofrasında yaklaşık 250 vatandaşın her gün oruçlarını açması sağlanacak.

 

CAMİLERİN TEMİZLİK İŞLEMLERİ TAMAMLANDI

Öte yandan Aliağa Belediyesi tarafından Ramazan hazırlıkları kapsamında camilerin temizlik işlemleri tamamlandı. Cami halıları, hayırseverlerin de desteğiyle cemaatin temiz ve hijyenik bir ortamda ibadet edebilmeleri için yıkandı. Cami bahçeleri baştanbaşa temizlendi. Belediye Zabıta ekipleri halkın hijyenik ve sağlıklı gıdalar tüketmelerini sağlamak amacıyla fırın, pastane ve lokantalarda denetimlerini sıklaştırdı.

 

BAŞKAN OĞUZ: “MÜBAREK RAMAZAN AYINI, RUHUNA UYGUN BİR ŞEKİLDE YAŞAMAYI DİLİYORUM” 

Aliağa’nın Ramazan ayına hazır olduğunu belirten Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz: “Vatandaşlarımızın bereketin ve kardeşlik ayını en iyi şekilde yaşamaları için hazırlıklarımızı tamamladık. Cami temizliklerinden, halıların yıkanmasına kadar ekiplerimiz birçok çalışmayı yaptı. Bereketin, kardeşliğimizde, birlik ve beraberliğimizde olduğunu bilerek, mübarek Ramazan ayını, ruhuna uygun bir şekilde yaşamayı diliyorum. Tüm vatandaşlarımıza, sağlıklı, mutlu ve huzurlu, bereket içinde bir Ramazan ayı yaşamalarını diliyorum” dedi.

 

facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Yorumlar