son dakika

ALİAĞA TIP MERKEZİ AÇILIYOR

29 Nisan 2013 | Aliaga Ekspres

3Aliağa’nın sağlık konusunda büyük bir eksikliği tamamlanıyor. Dört yıldızlı bir hastane gibi donanımlı Aliağa Tıp Merkezi, bu sabahtan itibaren poliklinik hizmeti vermeye başlıyor. Tıp merkezi’nin çoğu doktorları Aliağalıların yakından tanıdığı hekimler.

HABER: ŞAHAP AVCI

Sanayisiyle, nüfusuyla, sosyal yapısıyla değişen Aliağa’da, hizmet sektörü de gelişiyor. Baştan sona dört yıldızlı bir hastane gibi projelendirilen ve yapımı tamamlanan Aliağa Tıp Merkezi, bugünden itibaren Aliağalılara hizmet vermeye başlıyor. Aliağa’da ilk defa açılan tam donanımlı Aliağa Tıp Merkezi, çoğu hastanede bile bulunmayan sağlık ekipmanı ile donatılmış. Metropol ve Zübeyde Hanım Tıp Merkezleri gibi İzmir’e yıllardır sağlık konusunda hizmet veren kurum yöneticilerinin bir girişimi olarak açılan Aliağa Tıp Merkezi’nin hekim kadrosunda yakından tanıdığımız bir çok isim yer almakta. Aliağalı bir hekim olan Dr. Sinan Güzel’in yöneticiliğini yaptığı Tıp Merkezi’nde; Yıllarca Aliağa Devlet Hastanesi’nde hizmet vermiş olan hekimlerden; Opr. Dr. Mehmet Baran Düzgün, Uzman Dr. Eda Ekinci görev almakta. Tıp Merkezi’nde ayrıca 24 saat hizmet veren Acil Servis’in yanı sıra; Çocuk Hastalıkları, Genel Cerrahi, Kardiyoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kulak Burun Boğaz, Psikoloji, Radyoloji, Ortopedi, Dahiliye, Üroloji, Nöroloji polikliniklerinin yanı sıra Biyokimya ve Mikrobiyoloji laboratuarları da bulunmakta.

DÖRT YILDIZLI HASTANE DONANIMINDA

Tıp Merkezi’ni Aliağalılara en iyi hizmeti vermek için tıp dünyasının son teknolojisi olan cihazlarla donattıklarını belirten Dr. Sinan Güzel, “Aliağa ve çevrede yaşayan insanlarımızın hasta haliyle 60 km. mesafe yol gidip, bir günlük mesailerini harcamamaları için hizmetin en iyisini verme çabası içindeyiz. Merkezimizde her türlü röntgen hizmetlerinin yanı sıra; Tomografi, Mamografi, Kemik Ölçümü gibi ölçümleri, MRI (Emar), ESWT (Ekektro şok tedavisi), Endoskopi ve Kolonoskopi gibi hizmetleri de veriyoruz. Aliağalı hastalarımız sanırım bu hizmetlerin bazılarını almak için İzmir’e gitmekteydiler” diyen Dr. Güzel, önümüzdeki süreçte eksik olan bazı branşlarda poliklinik açacaklarını, bunun için hekimler ile bile anlaşmalar yapıldığını ifade etti.

NİÇİN ALİAĞA?

Aliağalıların yakından tanıdığı birisi olan Tıp Merkezi’nin yöneticisi Dr. Sinan Güzel, aynı zamanda Merkezin Acil Servis Hekimi olarak da görev yapacağını söylüyor. Dr. Sinan Güzel’e niçin böylesi bir yatırımı Aliağa’ya yaptıklarını sorduk. “Ben Aliağa’da büyüdüm. Burada okudum. Üniversiteyi okuyup, doktor olduktan sonra yine Aliağa’ya dönerek muayenehane açtım. 4 yıl kadar Akupuntur ve hipnoterapi konusunda Aliağa’ya hizmet verdim. Sahil Radyo’da sayısını hatırlamadım kadar sağlık ile ilgili programları yaptık. Hep Aliağa’ya hizmet etmek için uğraştım” diyen Dr. Güzel, Aliağa Tıp Merkezi’nin açılışını şöyle anlattı; “Aliağa’ya yıllar önce Kamu hastanelerinin yanı sıra tek özel sağlık kurum olarak Yaşam Sağlık Merkezi açılmıştı. Nedenini bilmiyorum ama arkadaşlar kapattı. O günden bu yana Aliağa’nın böylesi bir tıp merkezine ihtiyacı vardı. Bir çok doktor arkadaşa ve sağlık kurumuna tavsiyede bulundum. Benim de 7 yıldan bu yana çalıştığım Metropol Tıp Merkezi’nin yöneticileri, benim ısrarlı anlatmalarım sonucunda Aliağa’ya böylesi bir hizmeti getirmeyi uygun buldular. Bu güne kadar İzmir’de bir çok Tıp merkezi açan ve yöneten grubumuz, Aliağa’yı diğer kurumlardan edinilen tecrübelerin bileşkesi olan bir yer olarak açtılar. Yani proje aşamasından açılışına kadar her anı itina ile yapıldı. Bu güne kadar bir çok sağlık hizmeti için İzmir’e gitmek zorunda kalan Aliağalılar, artık bu hizmeti Merkezimizden alabilecekler. Bizim Aliağa’da en büyük hedefimiz; muayeneye gelen hastalarımızın yüzde 80’inin bir gün içerisinde her türlü tetkik ve teşhislerini tamamlayıp, gerekli tedavilerini vererek evine göndermek olacak”

KİMLERE HİZMET VERECEK?

Metropol Tıp Merkezi, Zübeyde Hanım Tıp Merkezi ve İzmir’de gruba bağlı alarak çalışacak şekilde Aliağa’da açılan ve onların bir şubesi olan Aliağa Tıp Merkezi’nden ilk etapta; SGK’lı Bağ-Kur’lu ve Emekli Sandığına bağlı hastalar ile diğer özel anlaşmalı kurumlara bağlı hastaların yaralanabileceği belirtildi.

facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Yorumlar