son dakika

Aliağa’da cinayet

02 Ağustos 2011 | Aliaga Ekspres

Menemen’de gündüz lastik tamirciliği, geceleri benzinlikte pompacılık yapan evli 2 çocuk babası Murat K. (23)  bir sene önce aralarında husumet bulunan İrfan B(26) tarafından bıçaklandı.
Murat K Aliağa Hürriyet caddesi üzerinde yaptıkları tartışma sonucu aldığı üç bıçak darbesiyle hayatını kaybetti.
Menemen’de bir benzinlikte gece çalışan Murat K. çalıştığı sırada pompaya yaklaşan bir motosiklete benzin doldurdu.  Motosiklet sahibi İrfan B. benzini aldıktan sonra olay yerinden ayrıldı.  Aradan kısa bir süre geçtikten sonra Murat K. Motoruna benzin doldurduğu kişinin geçen sene tartıştığı kişi olduğunu hatırlayarak kayın pederine ait olan 35 MKT 18 plaklı motosiklete atlayarak Aliağa yönüne giden İrfan B’nin peşinden gitti. Aliağa yakınlarında motosikletin önünü keserek durdurdu.  Aralarında tartışma yaşandı. Tartışma kavgaya dönüştü. Murat K. Yol kenarından aldığı taşı İrfan B.’nin kavasını yardı.  Kafası yarılan İrfan B. kafasından kan aktığını görünce çılgına döndü.  Cebinde taşıdığı çakıyı çıkarak Murat K’yı sağ bacağından ve göğsünden yaraladı. Daha sonra çakıyı boğazına salladı ve Çakı Murat K’nın atar damarın isabet etti. Aldığı darbe ile yolun kenarına kanlar içinde düşen Murat.K’yı orada bırakarak olay yerinden firar etti. Murat K olay yerinde hayatını kaybetti.
Fikret B. Motosikletiyle Karşıyaka devlet hastanesine giderek Bisikletten düştün diyerek burada muayene olup kafasına 9 dikiş atıldı. Karşıyaka’daki evine gidip yattı.
İzmir-Çanakkale karayolunda aracıyla geçen bir kişi motosikleti ve yerde yatan sahsı görerek polise olayı bildirdi. Bunun üzerine olay yerine gelen ekipler Murat K.’nin cansız bedenini buldular. Çevrede bulunan Benzin istasyonlarının kamera kayıtlarını seyreden polisler zanlının motosikletinin plakasını ve kimliğini 2 saat içinde tespit ettiler. Karşıyaka’da evinde yatan zanlı İrfan B.’yi  yakalayarak göz altına aldılar. Savcılıkta ifade veren İrfan B. “Benim yolumu kesti. Bir yıl önce tartışmamızı hatırlattı. Sonra taşla kafamı yardıç Kendimi korumak için çakıyla yaraladım” dedi. Çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Yorumlar