son dakika

SERKAN ACAR’DAN GÖVDE GÖSTERİSİ

10 Mart 2014 | Aliaga Ekspres

1MHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Serkan Acar, düzenlediği görkemli toplantıda; Aliağa için düşüncelerini anlattı, projelerini açıkladı. Demokrasi Meydanı’ndaki tören süresince Belediye binasının üzerinde lazer ışıkla ‘SERKAN ACAR’ yazılı durdu. Acar, yaptığı konuşmada genel ve yerel iktidara hiç eleştiri yöneltmeden sadece yapacaklarını anlattı.
Seçim günü yaklaştıkça belediye başkan adayları köy ve mahalle gezilernin yanı sıra düzenledikleri açık hava toplantılarıyla da gövde gösterileri yapıyorlar.
Muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yerel basın temsilcilerini helikopterle Aliağa semalarında gezdirerek ilçe ile ilgili düşüncelerini anlatan MHP Belediye Başkan Adayı Serkan Acar, seçime 20 gün kala bu kez de Aliağa Demokrasi Meydanı’nda düzenlediği görkemli bir açık hava toplantısıyla; hem kendini hem de projelerini anlattı.
Acar, Demokrasi Meydanı’na kurulan dev platformda konuşmasını yaparken, projeleri de sahnenin iki yanına kurulan dev LCD ekranlardan katılanlara görsel olarak izletildi.
Çocukluğundan gönümüze kadar yaşamının anlatılması ile başlayan tanıtımda; annesi, babası ve arkadaşları Serkan Acar ile ilgili düşüncelerini anlattılar.
‘Ben milletin projesiyim’
Serkan Acar, konuşmasında Belediye Başkanı Turgut Oğuz’un oğlu ile ortak olduğu doğrultusunda bugüne kadar kulağına gelen bazı dedikodulara da “İlk ve son defa konuşuyorum” diyerek, “Ben bir avukatım. Ülkemizin çevre davaları konusunda sayılı bir kaç avukatından birisiyim. 2004 yılında Turgut Oğuz Belediye Başkanı olmadan önce atık toplama ve geri kazanım bir şirket kuruldu. Ben de bir şirketin danışmanı ve hissedarı oldum. Herkes gibi ben de ticaret yaptım. Benim kazancım helaldıir. Benim boğazımdan bir lokma haram geçmemiştir. Aksini ispatlasınlar bugün adaylıktan çekilirim” dedi.
‘Son anda bir başka adaya destek olacakmış’ doğrultusundaki dedikoduların da tamamen uydurma olduğunu, kendisinin belediye başkanlığını kazanacağını ve bu konuda çok iddialı olduğunu belirten Acar, “Kim nereye destek olur olmaz onu ben bilemem. Ben partimin ve halkımın adayıyım. Ben yalnızca halkıma destek olurum.” dedi.
Aliağa halkının termik santral ve çevre konusunda yeterince bilgi sahibi yapılmadığını ifade eden Serken Acar, “Yapılacak bir termik santralin çevreye zararı binde bir dahi olsa karşı çıkarım. Termik santral veya bir başka kirletici sanayi yapımı konusunda ilçede halkın görüşünü alacağız. Sandık koyup referandum yapacağız” dedi.
‘Aliağa gelişimine göre planlanmıyor’
Tanıtımların ardından sahneye gelen Serkan Acar, önce Aliağa’nın ülkemiz ekonomisindeki yerinden söz ederek ilçenin gelişimine göre yönetilmediğini ifade ederek, “Geleceği planlamamız gerekiyor. Aliağa’nın en önemli sorununu, kentin belirli bir merkeze yığılması olarak görüyoruz. Şu an 80 bin olan Aliağa’nın nüfusunun önümüzdeki 10 yıl içerisinde 250 binlere yaklaşması öngörülüyor. Ona göre şimdiden planlanma yapılması gerekiyor. Onun için yeni yerleşim yerlerinin açılması gerekiyor” diyerek ana başlıklarıyla gelecekle ilgili projelerinden bazılarını şöyle sıraladı;
“-Köylerimizi; parklar, mesire yerleri gibi yapacağımız yatırımlarla cazibe merkezi haline getireceğiz,
-Doğalgazın gitmediği köy kalmayacak.
-Aliağa’da yaşayan insanlar hangi noktadan olursa olsun gideceği noktaya tek ulaşım aracıyla varacak,
-Yanık tedavi merkezi ve meslek hastalıkları hastanesi yapılmasına öncülük edeceğiz
-Adı küçük, kendi büyük olan Aliağa Sanayi Sitesi’ne ilk yardım istasyonu yapacağız,
-Hal tesisi yapacağız,
-Aliağaspor’u bir daha düşmeyecek şekilde destekleyeceğiz,
-2 bin 500 kişilik gençlik merkezi yapacağız,
-Her mahalleye çocuk etüt merkezi kuracağız
-Muhtaç ailelere öyle sosyal market, aşevi gibi yerlerden değil, ilçedeki ihtiyaç sahiplerini tespit edip onlara bir kart tanzim ederek, anlaşma yapacağımız marketlerden alışveriş yapmalarını sağlayacağız. O yardım yapacağımız kişinin ismini kimse de bilmeyecek.
-İnsanlar belediyeye bir şeyi talep etmeye gelmeyecek. Biz insanların evine, ayağına giderek onun neye gereksinimi olduğunu tespit edeceğiz ve çözüm üreteceğiz.
-Kadınlarımıza yönelik bir lokal açacağız,
-Şakran ve Helvacı’ya çok amaçlı spor kompleksi yapacağız,
-Şakran ve Helvacı’ya kapalı pazaryeri yapacağız,
-MOBESE sistemi kuracağız”
Serkan Acar, Aliağa için yapmayı düşündüğü projeleri sözlü olarak anlattıktan sonra hazırlanan animasyon ile de yine dev ekranda kendisini dinlemeye gelenlere çeşitli açıklamalarda bulundu.
Tanıtım toplantısının ardından Aliağa’da bugüne kadar görülmemiş büyüklük ve görsellikte havai fişek gösterisi düzenlendi.

facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Yorumlar