son dakika

TED ALİAĞA KOLEJİ “ENGELSİZ” İLE İNOVASYON FİNALLERİNDE

01 Mayıs 2012 | Aliaga Ekspres
TED Aliağa Koleji öğrencileri, Türk Eğitim Derneği (TED)  ve ABD Büyükelçiliğinin ortaklaşa yürüttüğü “Genç Girişimcilik ve  İnovasyon Projesi” kapsamında, projenin ilk etabı olan, şirketlerini ve inovatif ürünlerini bir şenlik havasında tanıtarak finallere kalma yarışı verdiler. Tanıtımı ve sergisi yapılan projelerden yapılan değerlendirme sonucunda, 9. Sınıf öğrencileri Baran Kaplan, Sevgi Taşdemir, Uğur Açık, Öykü Ünsal ve Mehmethan Tuna’dan oluşan Arkadaş Holding grubunun “Engelsiz” isimli ürünü birinci seçildi.
Yürüme zorlkuğu çeken hastaların ve engellilerin  kullanımına yönelik geliştirilen ürün dikkatleri üzerine çekti ve beğeni topladı. TED Aliağa Koleji Lise Müdürü ve Genel Koordinatörü İ. Orkun Karapostal “Katılım gösteren tüm gruplara ve danışman öğretmenlerimize teşekkür ederim. Genç İnovatif Girişimcilik Projesi son derece önemli bulduğumuz bir etkinlik. Finallerde yarışacak olan grubumuza başarılar dilliyorum” dedi.
Öğrenciler 25 Mayıs 2012 tarihinde TED Ankara Kolejinde gerçekleşecek olan Türkiye finallerine de katılma hakkını elde etti.

facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Yorumlar