son dakika

TED Burs başvuruları sürüyor

08 Mart 2011 | Aliaga Ekspres

      Türk Eğitim Derneği (TED) tarafından başarılı ancak maddi durumu yetersiz olan öğrencilere iyi bir gelecek sağlamak amacıyla yapılacak olan Tam Eğitim Bursluluk Sınavı Başvuruları 11 Mart 2011 Cuma günü sona erecek.      

      Türk Eğitim Derneğinin İzmir’de ki temsilcisi TED Aliağa Koleji’nin, Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Komsuoğlu “Türk Eğitim Derneği, eğitim alanında ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşu. Kuruluş amaçlarına uygun olarak eğitim alanında öncü rol oynuyor.
TED’in burs uygulamaları özellikle son yıllarda istikrarlı bir gelişim gösterdi ve her yıl burslu öğrenci sayımız artıyor. Maddi yetersizlikler nedeniyle iyi eğitim alma fırsatı bulamayan ve yapılacak sınavla burs hakkı kazanacak öğrenciler, Türk Eğitim Derneği çatısı altında en iyi koşullarda eğitimlerine devam edecekler ve sonuçta Türkiye kazanacak” dedi.

TAM EĞİTİM BURSU
      Türk Eğitim Derneği, Tam Eğitim Bursu hakkı kazanan öğrencilerin “Eğitim, Yemek, Servis, Kırtasiye, Kıyafet, Cep Harçlığı vb”. tüm giderlerini Üniversite eğitiminin sonuna kadar karşılıyor ve bu süreç eğitim uzmanlarının profesyonel rehberliğinde gerçekleşiyor. Öğrenciler Türk Eğitim Derneğine bağlı okullarda gündüzlü eğitim görürken tercihen yatılı okumak isteyen öğrenciler TED Polatlı ve TED Karabük kolejlerinde de pansiyonlu şekilde öğrenimlerine devam edebiliyorlar.

KİMLER BAŞVURABİLİR
      9 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirilecek Tam Eğitim Bursu sınavına, İlköğretim 5.6.7. ve 8. sınıf öğrencileri ile Ortaöğretim 9. sınıf öğrencileri başvurabilecekler.  Başvuru yapacak olan öğrencilerin bir önceki yıl ki karne başarısı 85–100 puan arasında olması ve ailenin maddi desteğe ihtiyaç duyması gerekiyor. Başvurular www.ted.org.tr adresinden online olarak gerçekleştiriliyor.

facebook Twitter Frienfeed Twitter Google

Yorumlar