20 Haziran 2018, Çarşamba

ALİAĞA’NIN ESKİ KAYMAKAMI GÖZALTINDA

1 Ekim 2016, Cumartesi 06:09

     


Bir dönem Aliağa’da da kaymakamlık yapan Bursa Vali Yardımcısı Emir Osman Bulgurlu FETÖ-PDY operasyonu kapsamında gözaltına alındı.

Bursa Cumhuriyet Savcılığı tarafından 15 Temmuz'daki darbe girişiminin önlenmesinin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Bursa Vali Yardımcısı Emir Osman Bulgurlu gözaltına alındı. Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınıp Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen 55 yaşındaki Emir Osman Bulgurlu'nun sorgulamasının sürdüğü bildirildi. Antalya'nın Manavgat İlçesi Kaymakamlığı yaparken, 2015 yılının Haziran ayında Bursa'ya atanan evli ve 2 çocuk babası Bulgurlu'nun, sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi. Bulgurlu, 2003-2009 yılları arasında Aliağa Kaymakamlığı da yapmıştı.

EMİR OSMAN BULGURLU KİMDİR?

1961 yılında Malatya'da doğan Bulgurlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Konya Selçuk Üniversitesinde İktisat Ana Bilim dalında Yüksek Lisans ( master ) yaptı. Evli ve 2 çocuğu var, 1985 yılında göreve başladı. Sırasıyla, Muğla Kaymakam Adayı, Beylikova Kaymakamı, Ahırlı Kaymakamı, Cizre Kaymakamı, Horasan Kaymakamı, Çayeli Kaymakamı, Suşehri Kaymakamı, Bolu Vali Yardımcısı, Aliağa Kaymakamı, Antalya Vali Yardımcısı ve Manavgat Kaymakamı olarak görev yaptı. 2015 yılının Haziran ayında da Bursa'ya Vali Yardımcısı olarak atandı. Bulgurlu, İçişleri Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığı’nda da çeşitli görevlerde bulundu.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler