131019098
26 Ekim 2020, Pazartesi

İDLİB ŞEHİTLERİ İÇİN MEVLİT OKUTULDU

3 Mart 2020, Salı 06:13

     


Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği tarafından, Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin hava saldırısında şehit olan askerlerimiz için mevlit programı düzenlendi.

Zeytinli Park'ta bulunan Engelsiz Kafe'de Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, şehitler için mevlit okundu, dualar edildi. Mevlit sonrası vatandaşlara etli pilav ve ayran ikramlarında bulunuldu. Terörle mücadele gazisi ve Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği Onursal Başkanı İbrahim Erdemir "Ordumuzun üzerindeki bu musibetlerin defi için dernek olarak Allah'a bir kurban adadık ve mevlit okuttuk. Asil Türk Milleti olarak Ergenekon'dan çıktığımız günden bugüne kadar Türk Milletinin harici ve dahili düşmanları olmuştur. Dün olmuştur, bugün de olmaya devam edecektir. Çünkü İslam'ın en büyük liderliğini Türk Milleti yapmaktadır. Çünkü peygamberin en güzel ordusu, Allah'ın en iyi askeri Türk Milleti’nden oluşmaktadır. Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin, ruhları şad olsun. Kederli ailelerine de Rabbim sabırlar nasip eylesin” ifadelerini kullandı.

Programa, AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem, CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Özcan Durmaz, CHP Aliağa Belediyesi Meclis üyeleri ile AK Parti Aliağa Belediye Meclis Üyeleri, Aliağa Belediye Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmedali Özkurt, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiyitalp, Aliağa Müftüsü Süleyman Demiryürek ve vatandaşlar katıldı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler