19 Haziran 2018, Salı

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

4 Eylül 2016, Pazar 15:24

     


Evde yeni bir ses isteyen çiftlerim çoğu zaman doğal yollardan çocuk sahibi olması mümkün olmamaktadır. Bunun pek çok farklı nedeni olabileceğinden gerekli kontrollerin yapılması ve buna göre müdahale edilmesi gerekir. Kıbrıs tüp bebek merkezi bu alanda sizlere profesyonel olarak hizmet vermektedir. Yapılacak olan testler ve kontroller sonucunda doğru teşhis konularak sorunun asıl nedeni bulunarak buna göre yapılacak olan operasyon seçimlerine karar verilmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde daha etkili sonuçlar alınarak kısa süre içinde başarıya ulaşılmaktadır. Erkek veya kadında gebeliğin oluşmasındaki engel olan ne tür bir durum varsa buna göre farklı uygulama seçenekleri arasından en uygun olanı seçilerek merkezde işlemler profesyonel ekip tarafından yapılmaktadır. 

Yumurtaların gebelik için elverişli olmaması halinde yumurta donasyonu ile müdahale edilir. Oldukça etkili ve gebelik oranı yüksek olan bir yöntem olduğundan sıklıkla tercih edilir. Farklı ve sağlıklı bireyden alınan yumurtaların nakli ile verimsiz olan yumurtalar yerine bu yumurtalar kullanılır. Bağış yapan bayanların yumurtalarının kullanılması için gerekli olan kontrollerin yapılması ile en uygun olan seçenek ile operasyon yapılarak %70 oranında başarı sağlanır. Dış alanda birleşme sağlandıktan sonra oluşan sağlıklı embriyonun gebelik ile rahme yerleştirilmesinin ardından bekleme süreci başlanır. Bu sayede doğal yollardan gebelik şansı olmayan bayanlarında bebek sahibi olması sağlanır. Bu yöntemin dışında tercih edilecek farklı yöntemlerde bulunmaktadır. 

Erkeğin spermlerinde sorun olması halinde sperm donasyonu ile bağışlardan alınan sağlıklı spermler ile işlem yapılır. Bu tedavi ile çocuk sahibi olma imkanı olmayan erkekler için etkili olarak başarı oranı elde edilerek kısa zamanda çocuk sahibi olmaları sağlanır. Tüp bebek merkezinde yapılan uygulamalar ile bu alanda profesyonel olarak hizmet alabilir ve daha hızlı başarıya ulaşabilirsiniz. Devamlı kontrollerin yapılması ile gerekli olduğundan yeniden uygulama yapılarak gebeliğin oluşması sağlanır. Dış alanda yapılan birleşme işleminin ardından oluşan sağlıklı embriyolar seçilerek rahme yerleştirilir ve bu operasyon sonrasında gebeliğin oluşması için beklenir. Gerekli olması halinde işlem sonrasında kontroller ile olası durumlarda müdahalede edilebilir.

  
Son Eklenen Haberler