19 Haziran 2018, Salı

ALİAĞA'DA 2016 -2017 DÖNEM KURSLARI BAŞLIYOR

6 Eylül 2016, Salı 06:07

     


Aliağa Belediyesi Sanat Evi (Asev) ve Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi'nin 2016 - 2017 dönem kursları başlıyor.

Farklı branşlarda meslek edindirme ve sanatsal içerikli bir çok kurs 2016 - 2017 döneminde yeni kursiyerlerini bekliyor. Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) tarafından birçok branşta ve sanat dalında gerçekleştirdiği kurslar ve Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi meslek edindirme kursları aynı dönemlerde başlıyor.

Sanat için "ASEV", Meslek Edindirme Kursları İçin "ATHEM"

Deneyimli ve güçlü eğitimci kadrosuyla ASEV, Aliağalılara sanatın birçok dalında kurs programı sunuyor. Kurs ücretleri 30 TL olarak belirlenen ASEV'de ön kayıt yaptıran kursiyer adayları, 24 Eylül - 2 Ekim 2016 tarihlerinde yetenek sınavına tabi tutulacak. Sınavda dereceye girenler kurslara katılma hakkını kazanacak. Keman, piyano, gitar, bağlama, ud, klarnet, ney, ritm atölyesi, kaval zurna, bateri, Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Korosu, gençlik korosu, halk dansları, Latin dansları, bale, şan ve nefes teknikleri, tiyatro, çocuk tiyatrosu, resim, ebru sanatı, takı tasarım, hasır örme, diksiyon branşlarında bir çok kurs programları yer alıyor.

İnternet üzerinden online başvurulan ve 12 kişi tamamlanması halinde açılan meslek edindirme kursları ise Aliağa Tüpraş Halk Eğtim Merkezi tarafından verilmektedir. Hasta kabul muhasebe, İngilizce, Almanca, Arapça, Osmanlıca, ahşap teknolojisi, aile eğitimi, aşçılık, pastacılık, işaret dili, Autocad, emlak danışmanlığı, kuyumculuk teknolojisi, Kalorifer Ateşçiliği (Katı - Sıvı - Doğalgaz) gibi kurslar öne çıkarken, daha bir çok program web sitesinde ve sosyal medya sayfalarında yer almaktadır. Kurs Kayıtları ve detaylı bilgilendirme, Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi için aliagatuprashem.meb.k12.tr adresinden online olarak yapılmakta. Aliağa Belediyesi Sanat Merkezi için ise ilgilenenler Aliağa Belediyesi Açık Hava Tiyatrosu'ndan şahsen başvurabilecek. ASEV Kursları için son kayıt süresi 23 Eylül Cuma olarak belirlenmiş durumda. (ERKUT SERT)  
Son Eklenen Haberler