19 Kasım 2018, Pazartesi

RAVAGO’DAN ALİAĞA’YA 38 MİLYON EUROLUK YATIRIM

6 Aralık 2017, Çarşamba 06:23

     


Ravago Türkiye ve Ortadoğu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Turhan Onur, 2018 yılıyla birlikte Aliağa Petrokimya Organize Bölge'de tamamlanan 38 milyon Euroluk yatırımı hayata geçireceklerini söyledi.

Plastik, kauçuk ve kimyasal madde alanında 50 farklı ülkede, 200’den fazla ofisi bulunan Belçika merkezli Ravago Group'un Kocaeli Organize Sanayi Bölgesi içinde, 4 bin metrekare alan üzerine 3,5 milyon dolarlık yatırım ile inşa ettiği Ar-Ge Merkezi açıldı. Ar-Ge Merkezi için yaklaşık 3.5 milyon dolarlık bir yatırım yaptıklarını anlatan Ravago Türkiye ve Ortadoğu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Turhan Onur, "6.5 ay hazırlık, 8.5 ay da inşa aşaması sürdü. Türkiye için plastik konusunda bu kadar detaylı bir laboratuar ilk defa vücut buldu. Buraya Ravago Grubu'nun ilk Ar-Ge Merkezi diyebilirim.” dedi.

2018 yılıyla birlikte Aliağa Petrokimya Organize Bölge'de tamamlanan 38 milyon euroluk yatırımı hayata geçireceklerini belirten Onur, “Aliağa'da 38 milyon euroluk bir yatırım daha yapıyoruz. 210 bin metrekarelik bir alanda, 40 bin metrekare kapalı alanda bir yatırım söz konusu. 6.5 milyon Euro da EPS üretimi yaptığımız işletmemizde bir iyileştirme yatırımımız var. Bu yatırım da bize yaklaşık 40 bin ton ilave kapasite getiriyor. Müşteri ve ürün çeşitliliğimiz çok fazla. Gerçek manada plastiği bu denli derinlemesine işleyen yegane şirket biziz." diye konuştu.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler