Namık Kemal 4-C Sınıfı’ndan “İlkokula Veda, Ortaokula Merhaba”

7 Haziran 2016, Salı 07:40

     


Eğitim ve öğretim basamaklarını  emin adımlarla çıkan Namık Kemal İlkokulu 4-C sınıfı öğrencileri ilkokulu bitirmeleri münasebetiyle veda yemeği düzenlediler.

Zaman zaman duygulu anlarında yaşandığı  Liman Park’taki yemeğe Namık Kemal İlkokulu öğretmenlerinin yanı sıra  sınıf öğretmeni İsmail Emin Baharcı  ile  öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Nezih bir ortamda gerçekleştirilen  yemekte, öğrenciler bir taraftan mezun olmanın mutluluğunu yaşarken bir taraftan okuldan ve öğretmenlerinden ayrılmanın hüznünü yaşadılar.

 Veda yemeğinde öğrenci velileri de öğretmenlerine çocukları çok iyi yetiştirdiklerini, çocuklarının öğretmenlerini çok sevdiğini söyleyerek “4 yıl boyunca çocuklarımızı verdiği sevgi, bilgi, değer ile büyüttüğü için öğretmenimiz İsmail  Baharcıoğlu’na  teşekkür ederiz. Sizi çok sevdik. Bundan sonraki öğretmenlik hayatınızda daha nice çocukları mezun etmenin sevincini yaşamanız dilekleri ile başarılarınızın devamını dileriz.” şeklinde konuştular.

4/C  sınıfını mezun ederek onları yeni yuvalarına uğurlamanın sevincini bir arada yaşayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve Namık Kemal İlkokulu’nun başarılı öğretmelerinden İsmail Emin Baharcıoğlu da , “Sizin büyümenizi ailenizle birlikte izledim. Şu an ayrılığın getirdiği buruklukla üzülüyoruz. Ama aslında her son yeni bir başlangıçtır. Hayatınızdaki tüm yeni başlangıçlarda başarılar dilerken ailelerinize de böyle güzel evlatlar yetiştirdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum’’ diyerek duygularını ifade etti.

Yemekten  öğrenciler öğretmenleriyle hatıra fotoğrafları çekildikten sonra üzerinde “Öğretmenim seni hiç unutmayacağız” yazılı pastayı hep birlikte kestiler.

(Nimet Ergün)