131019098
24 Ocak 2021, Pazar

“GÖNÜL RAHATLIĞIYLA BERBER VE KUAFÖRE GİDEBİLİRLER”

9 Temmuz 2020, Perşembe 06:28

     


Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, normalleşme süreci ile birlikte ilçede yeniden hizmet vermeye başlayan berber ve kuaförlerin gerekli tedbirleri alarak hizmetlerini sürdürdüklerini söyledi. Berk, “Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla, korkmadan ilçemizde bulunan berber ve kuaförlere gidebilirler.” dedi.

Aliağa’da normalleşme süreci ile birlikte yeniden hizmete açılanan berber, kuaför ve güzellik salonlarında koronavirüs önlemleri titizlikle uygulanıyor. Berber, kuaför ve güzellik salonları aldıkları hijyen tedbirleri ile dikkat çekiyor. Hijyen kurallarına uyan berber ve kuaförler, randevu sistemi ile çalışıyor. Tıraş sırasını müşteriler içeride değil dışarıda bekletiliyor. Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, Koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir kapalı olan berber ve kuaförlerin iş yerlerinin yeniden hizmete açıldığını hatırlatarak, işyerlerinin yeniden hizmet vermeye başladığı günden bu yana oda üyelerinin gerekli tedbirleri alarak çalıştıklarını belirtti.

“Kuralların hepsine harfiyen uyuyorlar”

İnsan sağlığının her şeyden önemli olduğunu ifade eden Serdar Berk, “Odamıza kayıtlı üyelerimizin her birinin Aliağa Belediyesi vasıtasıyla İşyerleri dezenfekte edildi. Arkadaşlarımız randevu sistemine geçti, tek kullanımlık havlu ve ürünlerle müşterilerine hizmet vermeye çalışıyorlar. Koltuklar arasında belirli bir mesafe bıraktılar. Devletimizin açıkladığı kuralların hepsine harfiyen uyuyorlar. Risk oluşmaması için her türlü önlemlerini almışlar. Müşterilere kapıda ayak dezenfektasyonu, dükkana girildiğinde de el dezenfektasyonu yapılıyor ve ondan sonra koltuğa oturuyorlar. Belediye ve ilçe sağlık müdürlüğünce esnaf arkadaşlarımız denetleniyorlar. Esnaf arkadaşlarımız insan sağlığına çok önem veriyorlar. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla korkmadan ilçemizde bulunan berber ve kuaför gidebilirler.” dedi.

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler