25 Haziran 2024, Salı

“Kadın dayanışmasıyla hayatı yeniden kuracağız”

10 Mart 2023, Cuma 06:15

     


Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Petrol-İş Sendikası’nda başlayıp, “Ranta, yıkıma, ihmale karşı kadın dayanışmasıyla hayatı yeniden kuracağız” pankartı ile yürüyerek Demokrasi Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi.

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü anmak için Petrol-İş Sendikası önünden Demokrasi Meydanı’na yürüyüş gerçekleştirdi. Aliağa Emek ve Platformu bileşenlerinin katıldığı yürüyüş, Demokrasi Meydanı’na kadar sloganlarla sürdü.

“Eşit ve özgür bir dünyayı kuracağız “

Platform adına basın açıklamasını okuyan Deniz Gültekin, “Hayatımızdaki tek adamları gönderecek, eşit, özgür bir dünyayı kuracağız. Kadınlar olarak; adil, eşit ve özgür bir yaşam için en geniş kadın ittifaklarını ve kadın dayanışmasını sağlayarak kadın iradesini güçlendirmeyi, tam da bugün bir sorumluluk olarak görüyoruz. Kadın bedenini hedefleyen tekçi, milliyetçi, cinsiyetçi anayasalara karşı kadın özgürlüğünü esas alan bir toplum inşası için 8 Martla yeni bir anlama kavuşacağına inanıyoruz. Büyük mücadeleler sonucu kazandığımız İstanbul Sözleşmesini biz değiştirince yeniden uygulayacağız” diye konuştu.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler