17 Temmuz 2019, Çarşamba

TEMİZ MAVİ DENİZ ŞENLİĞİ 2 EYLÜL’DE

11 Ağustos 2018, Cumartesi 06:12

     


Denizlerin temiz tutulması konusunda farkındalık oluşturmak ve kirlilikle mücadeleyi özendirmek amacıyla Aliağa Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Temiz Mavi Deniz Şenliği’nin bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilecek.

Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda 2 Eylül 2018 Pazar günü organize edilecek olan “Aliağa 3.Temiz Mavi Deniz Şenliği” her yıl olduğu gibi bu yılda renkli görüntülere sahne olacak. Aliağa Belediyesi ile Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği (ALDER) iş birliğinde ‘Temiz Mavi’ sloganıyla düzenlenecek olan etkinliğe; Çaglarav, Apnea, Seferihisar Dalış Merkezi, Pro Spearfishing Academy destek verecek. Etkinlik saat 10.00’da başlayacak ve gün boyu sürecek. “3.Temiz Mavi Deniz Şenliği”nde gönüllü olarak görev almak isteyen dalgıçlar 0.536 546 3735-0.533 245 1093 numaralı telefondan kayıt yaptırabilecek.

Etkinlik çerçevesinde kapsamlı bir kıyı ve deniz dibi temizliği yapılacak. Denizden çıkarılan atıklar, insanların dikkatini çekmek ve toplumu bilinçlendirmek için rıhtımda sergilenecek. Açılış konuşmaları ve plaket takdimi ile devam edecek olan etkinlikte katılımcılara yiyecek ve içecek ikramları yapılacak. Şenlik havasında gerçekleştirilecek olan etkinlikte canlı müziğin yanı sıra çocuklar için şişme oyun parkları kurulacak. Animasyon ve yüz boyama etkinlikleri ile de çocuklar keyifli bir hafta sonu geçirecek.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler