ANAOKULUNDA ZEHİRLENME VAKASI

11 Kasım 2016, Cuma 06:35

     


Aliağa Özel Balböceği Anaokulu’nda eğitim gören 15 öğrenci yemekten zehirlendikleri şüphesiyle Aliağa Devlet Hastanesi’ne başvurdu.

Aliağa’da Özel Balböceği Anaokulu’nda eğitim gören öğrenciler, önceki gün akşam saatlerinde zehirlenme şüphesiyle velileri ile birlikte Aliağa Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Akşamüzeri değişik saatlerde benzer şikayetlerle hastaneye başvuran toplam 15 öğrenci, acil serviste tedavileri yapıldıktan sonra hayati tehlike taşımadıkları için taburcu edildi. Durumu kötü olun bazı öğrenciler ise bir süre hastanenin Çocuk Servisi’nde gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edildi. Zehirlenenler arasında okulda eğitim veren bir öğretmenin de olduğu öğrenildi.

Velilerden bazılarının iddiasına göre okuldaki öğle yemeğinde mantı yiyen öğrenciler, akşamüzeri eve geldiklerinde mideleri bulanıp istifra etmeye başladılar. Bazı veliler ise çocuklarının okulda bir şey yemediğini, ancak içtikleri sudan zehirlenmiş olabileceklerini söylediler.

Hastanede yapılan tahlillerde çocukların kanlarında enfeksiyon çıktığı, ancak zehirlenme nedenlerinin belirlenemediği öğrenildi. Çocukların zehirlenme nedenlerinin belirlenmesi amacı ile numune alınıp ilgili kurumlara incelenmesi amacıyla gönderildi. İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne de durumla ilgili bilgi verildi.

Konuyla ilgili bilgi aldığımız okul yönetimi ise olayı doğrulayarak böyle bir zehirlenme vakasının yaşandığını, ancak nedenini bilmediklerini, benzer şikayetlere ilçedeki birkaç eğitim kurumunda daha rastlanıldığını, bunun bir salgın olabileceğini, konunun araştırılması için okulda tüketilen gıdalardan incelenmesi için numune verdiklerini belirtti.

(VOLKAN GÜNDÜZ)