19 Haziran 2019, Çarşamba

ALP OĞUZ, PROJE OKULU KAPSAMINA ALINDI

12 Eylül 2018, Çarşamba 06:17

     


Aliağa’da 1995 yılında eğitim-öğretime başlayan Alp Oğuz Anadolu Lisesi, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda 17. mezunlarıyla bu yıl yine Türkiye’nin sayılı üniversitelerine öğrenci yerleştirdi. Alp Oğuz Anadolu Lisesi, bu yıldan itibaren İzmir’deki 15 Proje Okulu’ndan biri olarak bu başarılarını taçlandırmayı hedefliyor.

Alp Oğuz Anadolu Lisesi, 2018 - 2019 eğitim öğretim yılından itibaren Proje Okulları kapsamında öğrenci alan okullar arasına girdi. Okul, bu kapsamda öğrencilerinin başarılarına başarı katmayı hedefliyor. Bu yıl ilk yerleştirme sonuçlarına göre Fen, Eşit Ağırlık, Sosyal Bilimler ve Dil alanlarında mezun ettiği öğrencilerle, bölgesinde yine en yüksek derecelere sahip olmayı başaran 110 öğrencisiyle, Tıp Fakültesinden Hukuk Fakültesine, Diş Hekimliğinden İnşaat ve Makine Mühendisliğine, Mütercim Tercümanlıktan, Sinema ve Televizyona, Bilgisayar Mühendisliğinden Otomasyon Mühendisliğine, Hava Harp Okuluna kadar pek çok alanda öğrencilerinin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda istedikleri üniversite ve bölümlere yerleşmelerini sağlıyor. Alp Oğuz Anadolu Lisesi, bu yıldan itibaren İzmir’deki 15 Proje Okulu’ndan biri olarak bu başarılarını taçlandırmayı bekliyor.

‘İyi öğrenci, iyi vatandaş, iyi insan’

İyi öğrenci, iyi vatandaş, iyi insan parolasıyla yola çıkan Alp Oğuz Anadolu Lisesi, başarısını yalnızca üniversite yerleştirme derecesiyle ölçmeyerek bölgesinde yapılan bilimsel, kültürel ve sportif faaliyetlerde de başrolü üstlenip bu sayede İzmir bölgesinde de adını duyurmayı başararak bir marka okul haline geldi. Bunun sonucunda da 2018 - 2019 Eğitim-Öğretim Yılı itibariyle de sınav puanıyla öğrenci alan proje okulları kapsamına alındı.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler