24 Ocak 2019, Perşembe

HIRSIZLIK OLAYININ FAİLLERİ YAKALANDI

14 Şubat 2018, Çarşamba 06:44

     


Aliağa’da çeşitli tarihlerde meydana gelen 4 ayrı işyerinden bozuk para ve 1 adet dizüstü bilgisayar hırsızlığı olayının failleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Hırsızlık olayının faili olan iki şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aliağa ilçe merkezinde, çeşitli tarihlerde meydana gelen 4 ayrı işyerinden bozuk para ve 1 adet dizüstü bilgisayar hırsızlığı olayının failleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışma ve araştırmalar sonucunda yakalandı. E.K. (21) ve E.Ç. (21) isimli şahısların Aliağa merkezde bulunan bir işyerinden çaldıkları dizüstü bilgisayarı sattıklarının tespit edilmesi üzerine, bilgisayar satın alan kişiden temin edilerek sahibine iade edildi. E.K. ve E.Ç. isimli şüpheliler haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile sevk edildikleri adli mercilerce tutuklandı ve cezaevine teslim edildi. “Suç eşyasının satın alınması” suçundan hakkında işlem başlatılan, çalıntı ürünü satın alan A.M. isimli şahsın ise soruşturmasının devam ettiği öğrenildi.

Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş yapmış olduğu açıklamada, özellikle işyeri sahiplerinin ve apartman yöneticilerinin güvenlik kamerası taktırmasının kötü niyetli kişiler açısından caydırıcı olduğunu ve olayların aydınlatılmasında çok önem arz ettiğini, ayrıca vatandaşların aidiyeti belirsiz eşyaları ucuza satın alma mantığıyla istemeden suça ortak olabileceklerini unutmamaları gerektiğini belirterek, “Vatandaşlarımız gördükleri herhangi bir şüpheli durumu 24 saat 155 Polis İhbar hattına bildirmeleri bize yardımcı olmaları açısından çok önem arz etmektedir.” dedi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler