21 Nisan 2018, Cumartesi

NORM KADROYA MECLİSTEN ONAY

14 Temmuz 2016, Perşembe 06:30

     


Aliağa Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantıyı Belediye Başkanı Serkan Acar başkanlığında gerçekleştirildi. Daha önceki toplantılarda meclis üyelerinin oyçokluğu ile reddettiği norm kadro ihdası bu defa meclisten geçti.

Aliağa Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda başkanlıktan gelen önergeler ve komisyondan gelen raporlar tek tek görüşüldü. Meclisin değişmez gündem maddelerinden olan ve her defasında meclis üyelerinin oyçokluğu ile reddettiği norm kadro bu defa oy birliği ile kabul edildi. Borçlanma yetkisi talebi ise yine oyçokluğu ile reddedildi. Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Müdürlüklerine 5 dereceli 2 adet, 6 dereceli 1 adet mühendis ile 6 dereceli 2 adet mimar kadrosu ihdas edilmesi görüşüldü.

“YENİ MÜDÜRLÜKLERE İHTİYACIMIZ VAR”

Kadro ihdası hakkında konuşan Başkan Acar, İçişleri Bakanlığı tarafından Aliağa’nın kategorisinin C9’dan C10’a çıkarıldığını belirtti. İlçe nüfusuna bakılarak belirlenen kategorilere göre bakanlık tarafından Aliağa’nın kategorisinin, 250 bin ile 299 bin arası nüfusa sahip belediyelerle aynı kategoriye getirildiğini ifade eden Acar, “Gelişmekte olan bir ilçe olarak bize C9 kategorisinde tanınan müdürlükleri açabilmiş değiliz. Kaldı ki C10 kategorisindeki müdürlükleri açalım. Bu kadro ihdasları ile belediyemize kalifiye elemanlar kazandıracağız. Bizim seviyemizdeki bazı belediyeler çeşitli müdürlükler açıyor ve sorunlarını önceden halledebiliyor. Gelişen Aliağa’nın yeni müdürlüklere ihtiyacı olduğu aşikardır. Kuracağımız yeni müdürlüklerde kadrolaşmış işin uzmanı kişilere ihtiyacımız var” diye konuştu. Acar’ın konuşmasının ardından gerçekleştirilen oylamada gündemin norm kadro ihdası ile ilgili gündem maddesi oybirliğiyle kabul edildi.

KAPALI PAZAR YERİ İÇİN BORÇLANMA TALEBİ

Toplantıda ayrıca, Şakran Kapalı Pazar Yeri yapımında kullanılmak üzere 2 milyon 500 bin TL, Helvacı Kapalı Pazar Yeri yapımında kullanılmak üzere 2 Milyon TL, İş Makinası ve Çöp Kamyonu alımında kullanılmak üzere 1 Milyon 500 Bin TL ve Şakran Sahil Bandı düzenlenmesinde kullanılmak üzere 1 Milyon TL borçlanma yetkisinin verilmesi hususu görüşüldü. Borçlanma yetkisi, maddede yer alan projelerin incelenmesi için oybirliği ile Plan - Bütçe ve İmar Komisyonlarına havale edildi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler