131019098
20 Ocak 2021, Çarşamba

ÜRETİCİ KADINLARA ÖZEL SEMİNER

14 Aralık 2019, Cumartesi 06:06

     


Aliağa Belediyesi, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü’nü Aliağalı üretici kadınlar ile buluşturuyor.

Bilinçli üretimin yapılması ve daha çok kadının üretime ortak olmasını isteyen Aliağa Belediyesi, Ege Üniversitesi işbirliği ile Aliağa’da kadınlara yönelik tarım ve uygulamaları üzerine seminer düzenleyecek. Aliağa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin öncülüğünde düzenlenecek olan etkinliğe Aliağalı tüm kadınlar katılım sağlayabilecek.

“Kooperatifimize tarım ve üretim konusunda destek verecekler”

Bilinçli üretimin yapılmasına katkı sağlanması amacı ile düzenlenecek olan seminerde Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Bihter Çolak Esetlili, Organik Tarımda Toprak Verimliliği Yönetimi konusunda, Doç. Dr. Mahmut Tepecik ise Tarımsal Üretimde Sürdürülebilirlik ve İyi Tarım Uygulamaları konusunda katılımcılara bilgi aktaracak. Aliağa Belediyesi Kadınlar Lokali’nde 18 Aralık 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan seminer saat 10.00’da başlayacak. Aliağalı üretici kadınlar için önemli bir etkinliğe imza atılacağını belirten S.S Aliağa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Berrin Argunhan, “Ege Üniversitesi’nin değerli öğretim üyeleri toprak bilimi ile ilgili bilgilendirmeler yapacak. Kooperatifimize tarım ve üretim konusunda destek verecekler. Bilgilendirme seminerinin ardından arazi gezisi yapılacak. Aliağa’da toprak yapısı ile üretilebilecek ürünler hakkında teorik ve pratik bilgiler üretici kadınlarla paylaşılacak” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler