22 Nisan 2019, Pazartesi

30 YILDIR ADNAN OKTAR'IN YANINDAYDI, İTİRAFÇI OLDU

15 Ekim 2018, Pazartesi 06:26

     


Adnan Oktar’ın 30 yıldır en yakınındaki isimlerden biri olan Serdar Dayanık, Etkin Pişmanlık Yasası’ndan yararlanarak itirafçı oldu. Dayanık, Aliağa F Tipi Cezaevi’nden tahliye edildi.

Adnan Oktar’ın 30 yıldır en yakınındaki isimlerden biri olan Serdar Dayanık, Aliağa F Tipi Cezaevi’nden tahliye edildi. Hürriyet’te yer alan habere göre, 90 sayfa itirafta bulunan Serdar Dayanık 1987 yılından bu yana Adnan Oktar yapılanması içerisinde olduğunu ve büyük miktarda maddi yardımda bulunduğunu söyledi. 30 yıldır Adnan Oktar'ın müridi olduğunu belirten Serdar Dayanık, yapılanmaya maddi yardımda bulunan 1000 kişilik sempatizan grubu yönettiğini anlattı. Anadolu'da ve Avrupa'da faaliyet gösteren bu sempatizan grubun para ve sömürü kaynağı olduğunun altını çizdi.

Örgüt içerisindeki cinsel istismar, yaşı küçük kız çocukları, turnike sistemi, tehdit, şantaj ve dolandırıcılık konularında çarpıcı itiraflarda bulunan Serdar Dayanık, İzmir Aliağa F Tipi Cezaevi'nden tahliye edildi. Serdar Dayanık'ın ardından 3 önemli ismin daha itirafçı olmak için başvuruda bulunduğu öğrenildi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler