16 Aralık 2018, Pazar

GAZİLERİ AĞIRLADI

16 Aralık 2017, Cumartesi 06:52

     


Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, ilçedeki gazileri Aliağa Öğretmenler Lokali’nde düzenlenen yemekte ağırladı. Yemeğe ilçe protokolü de katıldı.

Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa’da bulunan gazileri Öğretmenler Lokali’nde düzenlenen yemekte ağırladı. Programa Aliağa Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Muharip Gaziler Derneği Aliağa Temsilcisi Doğan Kılıç, Kore, Kıbrıs, Terör gazileri, gazi eşleri ve yakınları katıldı.

KAYMAKAM YILMAZ: “İNANCIMIZDA ŞEHİTLİKTEN SONRA GAZİLİK GELİR”

Böylesine güzel bir topluluk ile bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Aliağa Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, yemekte yaptığı konuşmada, “Aramızda olmayan, ebediyete intikal etmiş gazilerimize gani gani rahmet diliyoruz. Sizler vakti zamanında bu ülkeye hizmet ettiniz. Seve seve hizmete koştunuz. İnancımızda şehitlikten sonra gazilik gelir. Sizler inancımızda eşsiz değere sahip kişilersiniz. Allah katında da milletin gönlünde de öylesiniz. Zaman zaman sıkıntılarınız olduğunda, biz de imkanlarımızla, gücümüz kuvvetimizle her zaman yanınızdayız. Devletimizin imkanları mümkün olduğu ölçüde sizlerin de emrindedir. Bunu bilmenizi isterim.” dedi.

BAŞKAN ACAR: “VATANIN KIYMETİNİ ANLATACAK KİŞİLERSİNİZ”

Gazilik gibi önemli bir mertebeye erişmiş kişilerle bir arada olmaktan onur duyduğunu belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise; “Senede bir gün gaziler gününüz kutlanıyor ama şunu bilin ki gaziler günü bizim için her gün. Vatan sizlerin sayesinde burada. Bugün nefes alabiliyorsak, bu gazilerimiz ve şehitlerimiz sayesinde. Bugün bu yemeği organize etmemizdeki temel sebep birbirimizi daha yakından tanımak, haberdar olmak. Gelecek nesillere bu vatanın kıymetini anlatacak olan kişiler sizlersiniz. Bugün bu vatanda yaşayabiliyorsak, nasıl bir mücadele verilerek kazanıldığını anlatacak olan kişiler sizlersiniz. Sizlerle bugün burada olmaktan onur ve mutluluk duyduk.” diye konuştu.

KİTAP HEDİYE ETTİ

Muharip Gaziler Derneği Aliağa Temsilcisi Doğan Kılıç da tüm gaziler ve gazi yakınları adına söz alarak, yemeği düzenleyen Başkan Serkan Acar ve Aliağa Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz’a teşekkür etti. Program sonunda protokol ve gaziler Öğretmenler Lokali önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa tarihini anlatan ‘Aliağa Kent Kitaplığı’ serisine ait özel kutusunda dörtlü set halinde bulunan kitapları gazilere ve gazi yakınlarına hediye etti.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler