20 Kasım 2018, Salı

TÜPRAŞ'TAKİ PATLAMAYA İLİŞKİN 3 GÖZALTI DAHA

18 Ekim 2017, Çarşamba 06:20

     


Tüpraş'ın İzmir Rafinerisi’nde 4 işçinin hayatını kaybettiği patlamaya ilişkin 3 kişi daha gözaltına alındı. Bir şahıs Savcılıktaki ifadesinin ardından denetimli serbestlik ile serbest kalırken diğer iki şansın ise ifade süreci devam ediyor.

Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı, Tüpraş'ın İzmir Rafinerisi’nde 4 işçinin yaşamını yitirdiği olayla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında 3 kişi hakkında yakalama kararı verdi. Gözaltına alınan taşeron firma Beka Projenin İş Güvenliği Sorumlusu C. Aksoy ile TÜPRAŞ'ın saha sorumlularından İ.C. Akçığ ve İ. Karadağ Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Emniyetteki ifade işlemleri tamamlanan şahıslar Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. C. Aksoy, savcılıktaki ifadesinin ardından denetimli serbestlik kararı ile serbest kalırken diğer iki şahsın ifade süreci devam ediyor.

4 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Tüpraş'a ait Aliağa ilçesindeki rafineride 11 Ekim'de, bakım yapılan tankta meydana gelen patlamada 4 işçi hayatını kaybetmiş, 2 işçi yaralanmıştı. Olayın ardından başlatılan soruşturmada gözaltına alınan 7 şüpheliden taşeron firma Beka Proje sahibi Bedrettin Karataş, işletme emniyet uzmanı Esfet Bilici, montaj ustabaşı Ali Battal ve şantiye müdürü Muhammed Hulusi Gözüak tutuklanmış, başmühendis Mehmet Emin T, işletme mühendisi Burak K, işletme başmühendisi Kürşat K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler