CEZAEVİNDE 19 MAYIS’I KUTLADILAR

19 Mayıs 2016, Perşembe 06:26

     


İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı kapsamında hükümlü ve tutuklu çocuklar ile Altınordu U17 takımı arasında futbol maçı yapıldı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlenen programa İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Fatih Mehmet Öztürk, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Dur, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüs Savcısı Güneş Okur, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Jandarma Tabur Komutanı Ferhat Ersoy, İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Vural Temür, Altınordu Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı Salih Mertan, milli futbolcu Çağlar Söyüncü, kurum müdürleri ile tutuklu ve hükümlü çocuklar katıldı.

“İYİ ÇOCUK, İYİ YURTTAŞ, MUTLU TOPLUM“

İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Vural Temür törenin açılış konuşmasını yaparken gençleri spora ve iyi insan olmaya teşvik eden çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "İyi çocuk, iyi yurttaş, mutlu toplum yaratmak amacıyla var gücümüzle gayret sarf ediyoruz. Kurumumuzda buluşan gençlerimizin Ulu Önder Atatürk'ün dediği gibi zeki, çevik ve ahlaklı olarak topluma tekrar dönmeleri en büyük hedefimiz. Bu amaçla kurumumuzdaki çocuklarımızın beden sağlıklarını korumak için spor etkinlikleri, kendilerini iyi hissetmeleri için müzik, tiyatro, halk oyunları etkinlikleri, meslek sahibi olmaları için meslek kursları düzenleyerek onları yarınlarına hazırlamak için çalışıyoruz" dedi.

Açılış konuşmasının ardından Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nin okunduğu program hükümlü ve tutuklu çocukların halk oyunları gösterisiyle devam etti. Bağlama eşliğinde türküler ve gitar eşliğinde şarkıların da yer aldığı programda müzik kursundaki öğrencilerin dinletisi katılımcılar tarafından beğeniyle dinlendi. Ardından sergilenen jimnastik ve akrobasi gösterisi ise büyük alkış aldı. Programda, Altınordu Futbol Kulübü'nün "İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu" sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen futbol müsabakası da yer aldı.

ÇOCUKLARA HEDİYE KRAMPON

Altınordu'nun milli futbolcusu Çağlar Söyüncü'nün de katıldığı programın sonunda, Altınordu Futbol Kulübü'nün desteğiyle düzenlenen futbol müsabakası gerçekleştirildi. İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu futbol sahasında oynanan maçta, Altınordu U17 takımı ile İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu futbol takımı karşılaştı. 10'ar dakikalık 2 devre halinde oynanan maçta 3-2'lik skorla Altınordu U17 takımı galip geldi. Hakem Burak Karagözlü'nün yönettiği maçın sonunda Altınordu U17 takımı oyuncuları, hükümlü ve mahkum çocuklara kramponlarını hediye etti.

Tören sonunda Altınordu'nun milli futbolcusu Çağlar Söyüncü, İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Fatih Mehmet Öztürk'e, Altınordu Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı Salih Mertan ise Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüs Savcısı Güneş Okur'a 35 numaralı Altınordu forması hediye edildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Fatih Mehmet Öztürk, Altınordu Kulüp Başkan Yardımcısı Salih Mertan'a kurumdaki gençler tarafından hazırlanan Altınordu Futbol Kulübü armalı aynayı takdim ederken, desteklerinden dolayı Mertan'a teşekkürlerini iletti. (EMEL OTURAK)