PETROL-İŞ TERÖR SALDIRILARINI KINADI

19 Ağustos 2016, Cuma 06:26

     


Petrol-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu yaptığı basın açıklamasıyla dün arka arkaya gerçekleşen bombalı saldırıları kınadı.

Teröre karşı birliktelik vurgusunun yapıldığı genel merkez açıklamasının ardından, Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay da saldırıyı sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı mesajla kınadı. Oktay mesajında, "Elazığ, Van ve Bitlis'te yaşanan hain saldırılar sonucunda yaşamını yitiren şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu hain saldırıları düzenleyenler bilsinler ki gereken cevabı fazlasıyla alacaklar." ifadelerine yer verdi.

"DARBE GİRİŞİMİ İLE UMDUKLARINI BULAMADILAR"

Temmuz ayında yaşadığımız darbe girişiminin ardından yaşanan saldırıları kınayan Petrol-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu’nun yayınladığı basın açıklamasında, "Terörü, teröristi ve bunların iplerini ellerinde tutan şer odaklarını şiddetle kınıyoruz." denildi. Dün öğle saatlerinde Bitlis'te bölücü terör örgütünün düzenlediği saldırıda 4 güvenlik görevlisinin, sabah saatlerinde Elazığ Emniyet Müdürlüğü önünde teröristler tarafından patlatılan bomba ile 3 polisin şehit olduğunun, 170 civarında vatandaş ve emniyet görevlisinin de yaralandığının belirtildiği açıklamada şu ifadeler yer aldı; "17 Ağustos 2016 tarihinde Van'da gerçekleşen saldırıda 1 emniyet görevlisi ve 2 sivil yaşamını yitirmiş, 73 kişi yaralanmıştır. Bir hafta önce Diyarbakır'da yaşanan saldırıda ise, sendikamıza bağlı bir üyemizin ailesinden ikisi çocuk, 5 kişi yaşamını yitirmiştir.Bu yaşananlar açıkça göstermektedir ki, küresel güçlerin maşası konumundaki örgütler her zamanki gibi görevlerinin başındadır. Yaptıkları darbe girişimi ile umduklarını bulamayanlar, şimdi bombalar patlatarak birliğimizi bozabileceklerini ve vatanımızı bölebileceklerini düşünüyorlar. Oysa bunlara en güzel ve anlamlı cevabı milletimiz, 15 Temmuz gecesi bütün farklılıklarını bir kenara koyup, birlikte mücadele ederek gösterdi.

ÜLKEMİZ ÜZERİNE OYNANAN OYUNLARIN FARKINDAYIZ..!

Biz şunu biliyoruz ki; bu topraklarda yaşadığımız sürece, bizim huzurumuzu istemeyen emperyalist güçler, topraklarımız üzerinde oyun oynamaya devam edeceklerdir. Bunların oyunlarını bozmak ise ancak birlik olmakla mümkündür. Bu birlikteliği devam ettirmek bu milletin her bir ferdinin görevidir. Petrol-İş Sendikası olarak, tüm üyeleri, çalışanları ve yöneticileri ile birlikte bu bilince sahibiz. Milletimizin huzuru ve menfaatleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. Terörü, teröristi ve bunların iplerini ellerinde tutan şer odaklarını şiddetle kınıyoruz. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz." (EMEL OTURAK)