BÜYÜKŞEHİRDEN ALİAĞA'YA ÜCRETSİZ İNTERNET KEYFİ

20 Eylül 2016, Salı 06:01

     


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, ücretsiz kablosuz internet "WizmirNET" hizmeti Aliağa Demokrasi Meydanı'nda hayata geçiyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 yılında kentlilere sunduğu ücretsiz internet hizmetinden Aliağalı'larda yararlanabilecek. 1,5 milyon kullanıcının dünyanın her yerine bağlanabilme keyfi sürdüğü uygulama Aliağa Demokrasi Meydanı'nda da hizmet vermeye başlayacak. WizmirNET sayesinde akıllı telefon, tablet ve taşınabilir bilgisayarlarından Aliağa Demokrasi Meydanı'nda bulunan vatandaşlar ücretsiz olarak internete bağlanabilecek. WizmirNET kablosuz ağ ile kentlilerin yoğun olarak kullandığı noktalarda faaliyet gösteren alanlarda sadece ilk kayıt sırasında şifre alarak, tüm noktalardan aynı şifreyle otomatik bağlanıp kolaylıkla internete girilebiliyor.

Kullanımı kolay

WizmirNET kablosuz ağını kullanmak için ücretsiz internet hizmetinin bulunduğu alanlarda WizmirNET yayın adına (SSID) bağlandıktan sonra, otomatik olarak giriş sayfasına yönlendirme yapılıyor ve kayıt sayfasında gerekli tüm bilgilerin doldurulmasının ardından da bu işlem tamamlanıp cep telefonlarına şifre bilgisi içeren mesaj geliyor. İstenildiğinde WizmirNET bağlantı durum sayfasında bulunan üst menüde "Şifre Değiştir" butonuyla yeni şifre oluşturulabiliyor.

30 noktada hizmet veriyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kablosuz internet kullanımı için hayata geçirdiği alanlar şöyle: Gündoğdu Meydanı, Kültürpark (Fuar), Konak Meydanı, Pasaport, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, Tarihi Havagazı Fabrikası, Buca Hasanağa Spor Kompleksi, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, Sasalı Doğal Yaşam Parkı, Bostanlı Sahil, Çamdibi Atatürk Parkı, Bornova Büyükpark, Aliağa Demokrasi Meydanı, Bergama Cumhuriyet Meydanı, Beydağ (TOTEM), Çeşme Meydanı, Dikili Meydanı, Foça Belediye Meydanı, Güzelbahçe İskele, Karaburun Merkez, Kemalpaşa 8 Eylül Mahallesi, Kınık Meydanı, Kiraz Parkı, Menemen Meydanı, Ödemiş 3 Eylül Teyyare Parkı, Seferihisar Kültür Merkezi ve Meydanı, Selçuk Ahmet Ferahlı Parkı, Tire Havuzlu Park, Urla Meydanı, Halkapınar Metro İstasyonu. (ERKUT SERT)