27 Mayıs 2019, Pazartesi

KOCAOĞLU: “KIRGINLIKLARI GİDERELİM”

21 Mayıs 2018, Pazartesi 06:52

     


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, geleneksel iftar buluşmalarında İzmir’in kuzey ilçelerindeki muhtarları ağırladı. Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt ve Aliağalı muhtarların da katıldığı iftarda konuşan Kocaoğlu, Ramazan’da kırgınlıkların giderilmesiyle toplumdaki problemlerin de çözülebileceğini söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, iftar yemeğinde eski ve yeni belediye meclis üyeleri, kentin kuzey bölgesi muhtarları ve ailelerini ağırladı. Tarihi Havagazı Fabrikası'ndaki buluşmaya CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, İyi Parti İzmir İl Başkanı Koray Ükünç, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli ve Aliağa Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Özkurt da katıldı.

Birlik ve beraberlik çağrısı

Konuşmasına Gazze kentindeki gösteriler sırasında İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu 62 Filistinli'nin öldürülmesini şiddetle kınayarak başlayan Başkan Kocaoğlu, Filistin'de şehit olan Müslümanlara Allah’tan rahmet, yaralılara da şifa diledi. Bölgenin ve ülkenin bölünmez bütünlüğü için birlik ve beraberlik çağrısı yapan Başkan Kocaoğlu, “Bölgemizde çok büyük oyunlar oynanıyor. Komşularımız teker teker bölünmeye çalışılıyor. Ortadoğu'daki doğal zenginliklerden çıkar sağlayanlar ve oradan beslenenler tarafından gerçekleştirilen bu paylaşım kavgası bölgemizi, Ortadoğu'yu kana buluyor. Biz de birlik ve beraberlik içinde olup bu oyunu bozmalıyız. Hem ülkemiz içerisinde, hem de yakın komşularımız ve dindaşlarımızla birlikte hareket etmeliyiz. Hep birlikte birbirimize sarılıp bölgemizi, ülkemizi ve milletimizi korumak durumundayız. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü sağlamak zorundayız. Ramazan ayının anlamı çok büyük. Bir ay ruhen dinleneceğimiz, bedenimizi oruç tutarak terbiye edeceğimiz, kırgınlıkları ve dargınlıkları gidereceğimiz, toplumun problemlerini, komşularımızla, akrabalarımızla olan problemleri çözeceğimiz; kısaca harç olacağımız bir aydır. Ben bu güzel gecede, bu güzel ayda dini görevlerimizi yaparken, bir yandan da insanlarımızı birlik ve beraberliğe çağırıyorum." dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 22 Mayıs Salı akşamı gerçekleştirilecek bir sonraki geleneksel iftar yemeğinde şehit aileleri ile gazileri ağırlayacak.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler