17 Aralık 2018, Pazartesi

“MENEMEN’E HİZMET ETMEK BOYNUMUZUN BORCU”

23 Şubat 2018, Cuma 06:38

     


15-18 Mart 2018 tarihleri arasında Gölpark Menemen’de ikincisinin düzenleneceği Expomenagro Hayvancılık Et Ve Süt Teknolojileri, Tarım Ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı’nın basın toplantısında konuşan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Kentimizin marka değerinin yükseltilmesi noktasında ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Menemen’e hizmet boynumuzun borcu” dedi. 

Menemen Belediyesi’nin ev sahipliğinde Elit Fuarcılık Hizmetleri’nin organizasyonu ile Menemen Belediyesi tarafından 170 dönüm alanda kurulan ve İzmir’in ilk doğal göl parkı olama özelliğini taşıyan Gölpark Menemen’de 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında ikincisinin düzenleneceği Expomenagro Hayvancılık Et Ve Süt Teknolojileri, Tarım Ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı’nın basın toplantısı Menemen Tepe Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Toplantıya, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve Elit Fuarcılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi başta olmak üzere Menemen Ziraat Odası Başkanı Arif Metin Karagöl, Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral, İzmir Tarım İl Müdürü Yardımcısı ve Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Celim Çumak, Tarım İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Ayşe Şener, Nursel Koçyiğit Tekalmaz, Ali Ateş ve Fatih Kılıç’ın yanı sıra İlçe Tarım Şube Müdürleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

“Menemen bir tarım merkezidir”

Toplantının açılış konuşmasını Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin yaptı. Menemen’in İzmir’in 30 ilçesi içerisinde ayrı bir yer ve öneme sahip olduğunu söyleyen Şahin, “Menemen, İzmir’in Kuzey’de parlayan yıldızı, Kuzey’e açılan kapası, metropol ile Kuzey arasında bulunan bir tampon bölge konumunda. Zaman zaman konuşulur Menemen bir sanayi kenti midin, Menemen bir tarım kenti midir, yoksa bir turizm kenti midir diye. Bana sorarsanız Menemen bunların hepsidir. Menemen bugün,TÜİK verilerine dayanarak söylüyorum İzmir’in en çok büyüyen, en çok göç alan, en çok yatırım yapılan kenti. Peki, ‘Menemen’de tarım var mı’ derseniz, Menemen bugün muz haricinde tüm tarım ürünlerinin yetiştiği bir merkez. Böylesine önemli bir tarım merkezi olan Menemen’de bu güne kadar bu alanın tanıtımına yönelik bir çalışma yapılmamış olması ise büyük bir eksiklikti. Ancak biz bu eksikliği İzmir’in en özel mekânlarından biri haline gelen Menemen Gölpar’ımızda inşa ettiğimiz Fuar Alanı sayesinde gidermiş olduk. Menemenimize, ilkini geçen yıl yaptığımız ve büyük bir katılımla gerçekleştirdiğimiz Expomenagro Hayvancılık Et Ve Süt Teknolojileri, Tarım Ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı’nı kazandırmış olduk. İkincisini de 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında yine 170 dönüm alanda kurulan ve İzmir’in ilk doğal göl parkı olama özelliğini taşıyan Gölpark Menemen’de gerçekleştireceğiz. Ben inanıyorum ki bu Fuar önümüzdeki yıllarda bir gelenek olarak devam edecek ve Menemen’in tarım ve hayvancılık noktasında ne kadar önemli bir kent olduğunu tüm dünyaya duyuracaktır” dedi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler