14 Aralık 2018, Cuma

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANACAK

23 Ekim 2017, Pazartesi 06:18

     


Cumhuriyet'in 94’üncü yıl dönümü Aliağa'da coşkuyla kutlanacak. Aliağa Belediyesi tarafından organize edilecek kutlama programı kapsamında 29 Ekim akşamı Aliağalılar Fener Alayı’nda bir araya gelecek. Sanat Sokağı’nda gerçekleştirilecek görsel şov ve konserlerle Cumhuriyet Bayramı doyasıya kutlanacak.

Cumhuriyet Bayramı’nı çeşitli etkinliklerle kutlamaya hazırlanan Aliağa Belediyesi, 29 Ekim Pazar akşamı, Aliağalıları Sanat Sokağı’nda buluşturacak. Cumhuriyet Bayramına özel olarak hazırlanan kutlama programı saat 17.00’de ‘Cumhuriyet İçin Pedalla’ etkinliği ile başlayacak. Sahil Bandı ‘Ertan Çaplık Sevgi Yolu’ndan başlayacak olan bisiklet turu Atatürk Caddesi, İstiklal Caddesi güzergâhı üzerinden Sanat Sokağı’nda son bulacak. Saat 18.00’de Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) müzik dinletisi, 19.30’da Belediye Bandosu müzik dinletisi, 20.00’de ise ASEV Halk Oyunları ve Latin Dansları Topluluğu görsel şovlarıyla etkinliklere renk katacak.

CUMHURİYETE ÖZEL FENER ALAYI

Müzik dinletisi ve dans şovlarının ardından saat 20.30’da binlerce Aliağalı Fener Alayı’nda buluşacak. Sanat Sokağı’nda toplanacak Aliağalılar, belediye bandosu eşliğinde, ellerinde meşaleler, pankartlar ve bayraklarla; Hükümet Caddesi, Atatürk Caddesi, İstiklal Caddesi güzergâhından Sanat Sokağı’na varacak. Coşkulu kalabalığa ASEV şov grupları da eşlik edecek.

COŞKU SUAT ATEŞDAĞLI VE GÖKÇE KIRGIZ İLE İKİYE KATLANACAK

Fener Alayı’nın Sanat Sokağı’na varmasıyla birlikte Cumhuriyet coşkusu ikiye katlanacak. Saatler 21.30’u gösterdiğinde Avrupa’nın en gözde gece kulüplerinde performans sergileyen DJ Suat Ateşdağlı sahne alacak. Saat 22.30’da gerçekleştirilecek havai fişek gösterisi gökyüzünde görsel şölen yaşatacak. Saat 22.15’te ise Türkiye’nin en çok dinlenen ses sanatçılarından Gökçe Kırgız sahne alacak. Gökçe Kırgız seslendireceği şarkılarla Aliağalılara müzik ziyafeti sunacak. Coşkuyla kutlanacak Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri Suat Ateşdağlı’nın performansıyla son bulacak.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler