HİCRİ TUNCALI'YA SON VEDA

23 Kasım 2016, Çarşamba 06:12

     


Aliağa'nın tanıdık simalarından koleksiyoner ve işadamı Hicri Tuncalı son yolculuğuna uğurlandı. Önceki gün yaşamını yitiren Hicri Tuncalı öğle namazına müteakip Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığına defnedildi. Tuncalı'nın sevenleri cenaze namazında camiinin avlusunu doldurdu. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, CHP İlçe Başkanı Özcan Durmaz, AK Parti Belediye Başkan Adayı İbrahim Etem Yorulmaz ile birçok sivil toplum örgütü başkan ve üyelerinin de aralarında bulunduğu sevenleri cenaze namazının ardından Hicri Tuncalı'yı ilçe mezarlığına yolcu etti.

HİCRİ TUNCALI KİMDİR

Aslen Bolu-Akçakoca doğumlu olan Hicri Tuncalı yurtdışında Metalurji Mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra 1967 yılından itibaren çeşitli işletmelerde yönetici olarak çalıştı.Tuncalı son olarak Aliağa Habaş Demir-Çelik Fabrikasında Genel Müdür olarak görev yapmıştı. Buradan emekli olduktan sonra Tuncalı Demir, İnşaat, Turizm Sanayi Ltd. Şti. adıyla kendi şirketini kurmuştu. Eşini yaklaşık 15 yıl önce kaybeden Tuncalı Emre ve Semen adlarında iki çocuk babasıydı.

Aliağalılar onu koleksiyonerliğiyle tanıyordu. Yenişakran'daki 3 dönümlük arsa üzerinde bulunan koleksiyon evinin temelini 2005 senesinde zamanın İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu ile birlikte atmıştı. Tuncalı 50 yıldır topladığı yüzlerce eseri koleksiyon evinde sergiliyordu.

NEVZAT BAYRAMİN DE UĞURLANDI

Cihanlar Nakliyat'ın sahibi Nevzat Bayramin de Merkez Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı. Öğle namazına müteakip Hicri Tuncalı ve Nevzat Bayarmin'in cenaze namazları cemaat tarafından arka arkaya kılındı ve ilçe mezarlığına defnedildi. 

(İSMAİL AFACAN)