131019098
25 Temmuz 2021, Pazar

ALTO’DA EXPORT AKADEMİ EĞİTİMİ

24 Şubat 2021, Çarşamba 06:10

     


Aliağa Ticaret Odası, oda içindeki eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda Aliağa Ticaret Odası İhracat Genel Müdürlüğü bünyesinde kadın ve genç üyelere destek vermek amacıyla Export Akademi Programı Türkiye eğitimi verecek.

Aliağa Ticaret Odası eğitimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda ALTO üyelerine “Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı" kapsamında kadın ve genç girişimcilere eğitim verecek. ALTO resmi sosyal medya hesabından eğitimlerinin duyurusunu paylaştı. Paylaşılan yazıda, “Bakanlığımız İhracat Genel Müdürlüğü bünyesinde kadın ve genç girişimcilerimize ihracat desteklerini daha iyi anlatabilmek, onların bu desteklerimizden daha fazla yararlanmalarını sağlayabilmek, ihracat destekleri anlamında yeni ihtiyaçlar ile kadın ve genç girişimcilerimizin rekabet avantajı sağlayabilecekleri sektörleri tespit etmek, bu sayede de uluslararası rekabetçiliklerini ve e-ihracattan aldıkları payı artırabilmek, bu amaçla eğitimler vermek misyonu ile “Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı" oluşturulmuştur. Böylelikle kadın ve genç girişimcilerimize daha hızlı ve etkin hizmet verilmesi hedeflenmektedir.” Denildi.

Eğitimler 25 Şubat 2021 tarihinde saat 09.30'da gerçekleştirilecek

Eğitim bilgilerini açıklamaya devam eden yazıda, “Genel Müdürlüğümüzce yürütülen bu çalışmalar kapsamında, ihracat potansiyeli taşıyan kadın ve genç girişimcilerimizin bilgi, deneyim ve network ihtiyaçlarının giderilmesine destek olmak amacıyla, UPS Hızlı Kargo Taşımacılığı A.Ş. (UPS) ile işbirliği içinde "Export Akademi - Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı" oluşturulmuştur. Öte yandan, Covid-19 virüsünün mevcut durumu da göz önüne alınarak söz konusu Program Nisan ayında elektronik ortama taşınmıştır. Bu kapsamda, bir sonraki Export Akademi Programı Türkiye çapında tüm KOBİ'lerimize yönelik olarak 25 Şubat 2021 tarihinde saat 09:30'da gerçekleştirilecektir. Bir örneği ekte yer alan program dahilinde Zoom Programı üzerinden gerçekleştirilecek "Online Export Akademi Programı"na https://ups.zoom.us/webinar/register/WN_UrE3t7JETie4F5Id_0Qc1w linki aracılığıyla kayıt olunabilecektir. Toplantıya ilişkin gerekli bilgiler kayıt aşamasının ardından katılımcılara iletilecek olup, kullanılacak programa ilişkin Zoom Meeting Kurulum ve Kullanım Kılavuzu da ilişikte gönderilmektedir.” denildi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler