ALİAĞA’DA ‘TOMBALA’ OPERASYONU

24 Haziran 2016, Cuma 07:02

     


Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, tombala oynatıldığı iddia edilen ilçe merkezindeki iki ayrı işyerine operasyon düzenledi.

Edinilen bilgiye göre, Hükümet Caddesi üzerinde bulunan bir işyerinde ‘tombala’ olarak tabir edilen yöntemle kumar oynatıldığı ihbarı alan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği Ekipleri, aynı iş yerine muhtelif zamanlarda üç ayrı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlar sonunda kumar oynayan şahıslara suçüstü yapıldı. Kumar oynatma amaçlı kullanıldığı tespit edilen tombala makinesi ve aparatlarına el konuldu. İş yeri sahipleri M.F. A. (20) ve F.A. (22) ise gözaltına alındı.

İstiklal Caddesi üzerinde hizmet veren bir başka işyerine yapılan operasyonda da yine tombala ile kumar oynatıldığı tespit edildi. Operasyonda kumar oynatma amaçlı kullanılan tombala makinesi ve aparatlarına el konuldu. İşyeri sahibi M.D. (40) gözaltına alındı. Operasyonda ayrıca H.D. (32) isimli bir şahsın üzerinde de içime hazır esrar ele geçirildi. Kumar oynatılan iki işyeri de Zabıta ekipleri tarafından mühürlendi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)