21 Nisan 2018, Cumartesi

“ALİAĞA'YA GECE SEFERLERİ MÜMKÜN DEĞİL”

24 Ekim 2016, Pazartesi 06:47

     


İzmir'de toplu ulaşım araçlarının yirmi dört saat sefer yapmasını isteyen vatandaşlar Change.org'da imza kampanyası başlattı. Gece yarısından sonra Menemen ve Aliağa'ya toplu ulaşım araçlarının seferler yapmamasından yakınan vatandaşlar metroya ve İZBAN'a gece seferlerinin konulması talep etti. Yetkililere "Gece 1'de uçağım İzmir'e iniyor. İzmir merkezden Menemen'e Aliağa'ya nasıl gidebilirim?" sorusunu yönelten vatandaşlar, HAVAŞ firmasının Aliağa veya Menemen'e seferi bulunmadığına dikkat çekti. "İzmir'de geceleri de yolculuk yapabilmek ve evimize rahatça gidebilmek istiyoruz" diyerek başlatılan kampanyada şimdiye kadar 15 binin üzerinde imza toplandı.

GECE SEFERLERİ MÜMKÜN DEĞİL

Metro ve İZBAN seferlerinin gece yarısı da olmasını isteyen İzmirli vatandaşların Change.org'da başlattığı imza kampanyasına İZBAN yetkililerinden yanıt geldi. Haber Ekspreste yer alan habere göre İZBAN yetkililer yaptıkları açıklamada, gün boyu sefer yapan metro ve İZBAN setlerinin günlük bakım, onarım, temizlik ve kontrol saatlerinin 01.00 ile 05.00 arasında olduğu için yolcu güvenliği açısından gece yarısı sonrası seferlerin yapılmasının mümkün olmadığı ifade edildi.

METRODA SON SEFER 00:20'DE

İZBAN gece yarısı 00:30'da son seferine çıkıyor. Metro’nun ise gece yarısı 00:20'den sonra seferleri bulunmuyor. Konak merkez yönünden Buca-Karşıyaka, Çiğli, Gaziemir, Narlıdere ve Bornova gibi yerlere gidecek olan vatandaşlar her saat başı hareket eden "baykuş" otobüs hatları kullanıyor. Bu hatlar sadece ana güzergahlara ve ilçeler arasına sefer yapıyor. Ancak menemen ve Aliağa’ya gelmek isteyen vatandaşlar için böyle bir seçenek de bulunmuyor.

(İSMAİL AFACAN)  
Son Eklenen Haberler