20 Haziran 2018, Çarşamba

9. GECEDE SENDİKALARDAN KINAMA

26 Temmuz 2016, Salı 06:14

     


Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz akşamında başlayan Demokrasi Nöbeti’nin 9. gününde Aliağalılar yine Demokrasi Meydanı’nı doldurdu.

Ellerindeki bayraklarla demokrasi nöbeti tutan Aliağalılar, her akşam tutulan demokrasi nöbetleri gibi, kuran tilavetleri okundu ve dualar yapıldı. Bu nöbetin önemini bir kez daha açıklayan Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar Akbulut, 2. bir emre kadar bu demokrasi nöbetine devam edeceğiz diyerek Aliağa’nın FETÖ’cülerden temizlenmeye başladığını anlatarak, okullarını kapatarak tabelalarını indirecek ve bu okullara "15 Temmuz Şehitleri Okulu" adını vereceğiz dedi. Gecede Enerji Bir-sen İl Başkanı Ramazan Karaçol, Eğitim Bir-sen İlçe Başkanı Alper Özcan, Sağlık-Sen İlçe Başkanı Şaban Mutluer, Büro Memur-sen İlçe Başkanı Serdar Açıkgöz ile İzmir Diyanet-Sen İl Başkan Yardımcısı ve Memur-Sen İlçe Başkanı Gazali Ateş katılımıyla 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimine yaptıkları ortak basın açıklaması ile tepki gösterdiler.

Basın açıklamasını, grup adına okuyan İzmir Diyanet-Sen İl Başkan Yardımcısı ve Memur-Sen İlçe Başkanı Gazali Ateş, “Millet, gece zifiri karanlıkta alçak uçuş yaparak millete alçaklık yapan bir paralel ihanet çetesinin, ülkenin geleceğini vesayet altına almaya çalışmasına karşı; destansı bir duruş gerçekleştirdi. Küresel terör şebekesi FETÖ’nün bütün imkân ve kabiliyetlerini kullanarak denediği kanlı darbe girişimini bir kez daha lanetliyor; şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına, milletimize ve devletimize başsağlığı diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize de Rabbimizden şifa diliyoruz. O tarihten beri millet meydanlarda mücadelesini sürdürmekte. Devletimizin başı sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güvenlik sağlanmıştır herkes eve gidebilir “diyene kadar meydanlarda nöbet tutmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

(NİMET ERGÜN)  
Son Eklenen Haberler