18 Temmuz 2018, Çarşamba

GAZİ’DE ‘İZ BIRAKANLAR’ ETKİNLİĞİ

27 Mayıs 2017, Cumartesi 06:44

     


Aliağa Gazi Ortaokulu, 29 Mayıs Türk Büyükleri haftası kapsamında ‘İz Bırakanlar’ etkinliği düzenledi.

Aliağa Gazi Ortaokulu’nda gençlere tarih bilinci kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen İz Bırakanlar’ etkinliğinde Şehit Ömer Halis Demir kitaplığının da açılışı yapıldı. Gazi Ortaokulu’ndaki programa; Kaymakam Bayram Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

‘TARİHİMİZİ İYİ OKUMALIYIZ’

Program, okul müdürü Sadettin Çınar’ın günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşma ile başladı. Bir ülkenin kalkınmasında en etkili aracın eğitim olduğunu belirten Çınar, “İlk emri oku olan bir dinin mensubu olan toplumumuzun, maalesef okuma konusunda istediğimiz düzeyde olmadığı bilinen bir gerçektir. Bu eksikliği gidermek adına başta ailelere, biz eğitimcilere büyük görevler düşmektedir. Gazi Ortaokulu olarak; sorgulayan, kendini ifade edebilen, öz güveni tam, geleceğe kararlı adımlarla, donanımlı olarak yürüyen bireyler yetiştirmek için okumaya oldukça önem vermekteyiz. ‘Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez’ diyor Gazi Mustafa Kemal. Bu nedenle tarihimizi iyi okumalı, ecdadımızı iyi tanımalıyız. Bu nedenle geçmişin izleri geleceğin nesilleri sloganıyla iz bırakanlar etkinliğini başlattık. Amacımız öğrencilerimize ecdadını, tarihini tanıtmak; sahip olduğu gücün farkında olmalarını sağlamak, geleceğe kararlı, emin adımlarla yürümelerini sağlamak, onlara bir meşale yakmaktır.” dedi.

TÜRK BÜYÜKLERİ GÖSTERİSİNE TAM NOT

Okul Müdürü Çınar’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri, öğrenciler tarafından hazırlanan Türk Büyükleri gösterilerini izledi. Suna Kan, Aziz Sancar, Fatih Sultan Mehmet, Yunus Emre, Ali Kuşçu, Kaşgarlı Mahmut, Koca Yusuf, Mimar Sinan, Elmalılı Mahmut Hamdi Yazır ve Hoca Ali Rıza’yı canlandıran öğrenciler, izleyenlerden tam not aldı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler