10 Aralık 2018, Pazartesi

ALİAĞALI KADINLARDAN ‘ŞİDDETE KARŞI BİRLİK’ ÇAĞRISI

30 Kasım 2017, Perşembe 06:43

     


‘Aliağalı Kadınlar’ kadına yönelik şiddete, tacize tecavüze son demek için 1 Aralık günü sanat sokağında buluşuyor. Tiyatro gösterimleri ve müzik dinletisinin ardından bir açıklamada bulunacak olan kadınlar, Aliağalıları destek vermeye çağırıyor

Aliağa’da yaşayan kadınlar yaşanan şiddet, taciz ve tecavüz olaylarına dur demek için ‘Hayatımızdan da Haklarımızdan da Vazgeçmiyoruz!’ sloganı ile 1 Aralık Cuma günü Aliağa Sanat Sokağı’nda bir araya gelerek, toplumsal farkındalığı arttırmaya yönelik bir açıklama yapacaklar.

Kadına yönelik şiddete karşı bir araya gelen ve içlerinde pek çok farklı çalışma alanından kadınların olduğu grup; tiyatro gösterimleri, müzik dinletisi ile gerçekleştirecekleri etkinliklerine çağrıda bulunarak, “Aliağa'da yaşayan kadınlar olarak artan şiddete, çocuk istismarına, kadına yönelik her türlü tacize tecavüze hayır demek için 1 Aralık Cuma Günü Saat:19.00’da Sanat Sokağı girişinde buluşuyoruz. Sesimize ses katmak isteyen, destek olmak isteyen, şiddet son bulsun, adil bir yargılanma ile tecavüzcüler, tacizciler yargılansın diyen tüm arkadaşları bekliyoruz. Dayanışmanın kazandıracağına olan inancımızla tüm Aliağalıları en başta da kadınları etkinliğimize destek vermeye bekliyoruz.” dedi.

(EREN SARAN)  
Son Eklenen Haberler