23 Mart 2018, Cuma

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI - BASIN: 742365 - 26/01/2018


     

Örnek No: 25*

T.C.
ALİAĞA
İCRA DAİRESİ
2017/807 TLMT.

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup:
Birinci artırmanın aşağıda belirtilen gün, saat ve yerde yapılacağı ve o gün kıymetlerinin %50'sine istekli bulunmadığı taktirde, yine aşağıda belirtilen gün, saat ve aynı yerde 2. artırmanın yapılarak satılacağı; şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen değerinin %50'sini bulmasının ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olmasının ve bundan başka paraya çevirme ve payların paylaştırma giderlerini geçmesinin şart olduğu; birinci artırmadan on gün önce başlamak üzere artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebileceği, birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadansonraki beşinci günden başlamak üzere ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebileceği, mahcuzun satış bedeli üzerinden aşağıda belirtilen oranda KDV.'nin alıcıya ait olacağı ve satış şartnamesinin icra dosyasından görülebileceği; gideri verildiği takdirde şartnamenin bir örneğinin isteyene gönderilebileceği; fazla bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur. 17/01/2018 ARACIN BULUNDUĞU YEDDİEMİN DEPOSU :GÜLTEKİN OTO KURTARMA HİZMETLERİ İNŞAAT TAAHHÜT TİCA. VE SAN LTD ŞTİ ALİAĞA YEDDİEMİN DEPOSU ŞUBESİ -ÇALTILIDERE ÇANAKKALECAD. NO :2/15 ALİAĞA /İZMİR İHALEYE KATILMAK İSTEYENLER ARACI YEDDİEMİN DEPOSUNDA GÖREBİLİRLER
1.İhale Tarihi : 19/02/2018 günü, saat 11:15 - 11:20 arası.
2.İhale Tarihi : 06/03/2018 günü, saat 11:15 - 11:20 arası.
İhale Yeri : ALİAĞA ADLİYESİ 2. KAT TOPLANTI SALONU-HÜKÜMET CAD NO :6 ALİAĞA ADLİYESİ ALİAĞA/İZMİR

No

Takdir Edilen Değeri TL.

Adedi

KDV

Cinsi (Mahiyeti ve Önemli Nitelikleri)

1

39.000,00

1

%1

ALİAĞA İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE BİLİRKİŞİ RAPORU
DOSYA NO: 2017/807
TESPİTİ TALEBİ: ALİAĞA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
BİLİRKİŞİ: HAKAN USLU (Oto Motor Teknikeri Oto Karoser ve Boya Uzmanı)
KONU: 35-NHV-38 Plakalı aracın genel durum tespiti.
BİLİRKİŞİDEN İSTENEN: 35-NHV-38 plakalı aracın motor, elektronik, kaporta ve boya durumunun teknik olarak incelenmesi ve tespitler sonrası aracın piyasa rayiç bedelinin belirlenmesi.
BİLİRKİŞİ İNCELEMESİ:
ARACIN GENEL BİLGİLERİ:
ARAÇ MARKASI: FİAT
ARAÇ TİPİ: LİNEA ACTUAL PLUS 1.3 M.JET 95 E5
MODEL YILI: 2015
ARAÇ KM: KONTAK ANAHTARI BULUNMADIĞINDAN TESPİT EDİLEMEDİ.
ARAÇ PLAKASI: 35-NHV-38
ŞASİ NUMARASI: NM432300006A41985
MOTOR NO: 199B100005729365
TRAFİĞE ÇIKIŞ TARİHİ: 27.04.2015
ARAÇ TESCİL TARİHİ: 27.04.2015
ARAÇ RENGİ: BEYAZ
ARAÇ MUAYENE VE EKSOZ EMİSYON TARİHİ: 27.04.2018
ARACIN GENEL DURUMU:
RUHSAT ve KONTAK ANAHTARI: Kontak anahtarı bulunmadığından araç içinde ruhsat olup olmadığı bilinmemektedir. Komple anahtar kiti değişimi ve kodlaması yapılması gerekmektedir.
YAKIT DURUMU: Kontak anahtarı bulunmadığından yakıt seviyesi tespit edilemedi.
MOTOR DURUMU:
AKÜSÜ: Kontak anahtarı bulunmadığından tespit edilemedi.
LASTİKLER: Lastikler aşınmış, lastik dişleri zayıf durumda.
CAMLAR: Aracın ön, yan ve arka camları sağla. Kırık veya çatlak yok.
DİKİZ AYNALARI: Aracın her iki dikiz aynası da sağlam.
ARACIN İÇ KISMI: Araç kilitli olmakla birlikte dışarıdan görüldüğü kadarı ile döşemelerinde sorun bulunmamaktadır.
AYDINLATMA ÜNİTELERİ: Aracın farları sağlam. Arka sol stop kırık, sağ stopta çizilme mevcut.
ARACIN KAPORTA DURUMU VE HASAR GEÇMİŞİ:
PERT KAYDI (AĞIR HASAR KAYDI): Aracın tramerde pert (Ağır hasar.) kaydı bulunmamaktadır.
KTT KAYDI: Aracın tramerde kayıtlı ktt (Kaza tespit tutanağı) kaydı bulunmamaktadır.
TRAFİK POLİÇE HASAR KAYDI: Aracın trafik poliçesinden 22.01.2017 tarihinde açılan bir adet hasar dosyası bulunmaktadır. Sol çamurluk üzerinde doğrultma ve boya, ön tamponda boya işlemi yapılmış, sol far değişmiştir.
KASKO POLİÇE HASAR KAYDI: Aracın kasko poliçesinden açılan hasar kaydı bulunmamaktadır.
ARACIN KAPORTA VE BOYA DURUMU:
Araç sadece sağ ön çamurluk kısmından hasar almış, çamurluk onarım boya işlemi görmüş, sol far değişmiş, ön tampon ise boyanmış durumdadır. Bunun haricinde aracın geçmiş hasar kaydı bulunmamakta, şu an için muhtelif yerlerinde ufak çaplı sürtme ve çarpma izleri mevcuttur. Bunlar;
Sağ arka çamurluk, depo kapağı ve arka tamponun sağ kısmını kapsayan derin sürtme izleri mevcuttur. Depo kapağının değişmesi, çamurluk ve arka tampon üzerinde onarım ve boya yapılması gerekmektedir. Sağ arka stop ise sürtme izleri sebebi ile kontrol edilmesi gerekmektedir.
Sağ arka kapı orta kısımda 10 cm çapında göçük bulunmaktadır. Boyasız göçük düzeltme ile onarılabilir veya onarım ve boya yapılması gerekmektedir.
Sol arka çamurluk, sol arka kapı alt kısmı ve arka tamponun sol arka kısmında sürtme izleri mevcuttur. Sol arka kapıda hafif onarım ve lokal boya işlemi yapılması, sol arka çamurluk üzerinde onarım ve boya yapılması, arka tamponun ise hem sol hem de sağ taraftan hasarlı olduğu için komple boyanması gerekmektedir. Sol arka stop ise kırık olduğu için değişmesi gerekmektedir.
Ön tamponun alt kısımlarında derin sürtme izleri ve buna bağlı olarak boya atmaları mevcut olup, tamponun boyanması gerekmektedir.
Ayrıca aracın kontak anahtarı bulunmadığından, anahtar kit değişimi, elektronik kodlaması ve işçilik tutarı olarak yaklaşık 1200 tl tutarında bir onarım gerekmektedir.
PİYASA RAYİÇ DEĞERİ:
Aracın hasar geçmişi ve şu an ki kaporta boya durumu ile kontak anahtarının değişim maliyeti göz önüne alınarak yetkili servisler, özel servisler ve internet araç satış siteleri nezdinde yapılan araştırmalar neticesinde aracın piyasa rayiç bedelinin 39.000,00 TL (Otuz dokuz bin Türk Lirası) olduğu görüş ve kanaatimi belirten iş bu bilirkişi raporu tarafımdan tanzim ve imza edilerek Müdürlüğünüzün takdirlerine arz olunur.

(İİK m.114/1, 114/3)

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 63'e karşılık gelmektedir.