24 Mart 2019, Pazar

DİKİLİ’DE “ERKEKLER KÖYÜ”NE YOĞUN İLGİ

17 Mart 2018, Cumartesi 06:07

     


Gerçekleştirdiği proje ve yatırımların yanı sıra sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikleri ile de adından sıkça söz ettirip, örnek teşkil eden Dikili Belediyesi, toplumun tüm kesimlerini buluşturan sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün sanat buluşmaları kentte ilgi odağı olmaya devam ediyor. Mart ayı etkinlikleri kapsamında Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Bergama Temsilciliği üyesi tiyatro sevdalısı sağlık çalışanlarının sahnelediği "Erkekler Köyü" isimli tiyatro gösterisi büyük beğeni topladı.

Dolu Dolu Kültürel Etkinlikler Devam Ediyor

Mart ayı kültürel etkinlik programında en geniş yelpazeyi Tıp Bayramı kutlamalarına ayıran Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kuzey Ege’de hizmet veren hastanelerin farklı birimlerinde görev yapan sağlık çalışanlarından oluşan Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Bergama Temsilciliği Tiyatro Ekibi’ni Çandarlı’da konuk etti. Çandarlı Vuslat Demir Konferans Salonu Sahnesi'nde yoğun bir katılımla sahnelenen “Erkekler Köyü” adlı tiyatro oyununda, kadınların yaşamak zorunda kaldığı hak ihlalleri, şiddet ve cinsel ayrımcılık gibi sorunlar esprili bir dille anlatılırken, sağlık çalışanlarının gösterdiği oyuncu performansı da katılımcılardan tam not aldı.

Amatör Tiyatrocuların Performansları Büyük Alkış Aldı

Mustafa Firuz Bozkurt'un kaleme aldığı, yönetmenliğini de Kemal Kırlar’ın yaptığı kadın hakları ihlallerini konu alan tek perdelik tiyatro gösterisini aralarında Dikili Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Elibol, Meclis Üyesi Hakan Başaran, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Taner Şen ile Yazı İşleri Müdürü Sevinç Uysal’ın da bulunduğu çok sayıda sanatsever izledi. Programın sonunda sağlık emekçisi amatör tiyatrocuların performansları büyük alkış alırken, Dikili Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Elibol tarafından oyunculara ve oyunun yönetmenine çiçek takdim edildi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler