22 Haziran 2024, Cumartesi

Çağatay Güç: “Aliağa’yı geleceğe hazırlayacağız”

2 Şubat 2024, Cuma 06:53

     


CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, israfa yol açmayan projeleri hayata geçirip, hep birlikte Aliağa’yı geleceğe hazırlayacaklarını söyledi.

CHP’den Aliağa Belediye Başkan Adayı gösterilen Çağatay Güç, partisinin ilçe başkanlığı binası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Güç’ün açıklamasında partisinin ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve partililerin yanı sıra aday adayları da yer aldı. Programın açılış konuşmasını yapan CHP Aliağa İlçe Başkanı Ali Serçe, “Yaklaşık 2 aydır 13 aday adayımız, Aliağa’mızda CHP’nin bayrağını yeniden dalgalandırmak için aday olma mücadelesi verdi. Bu, partimiz içerisindeki demokratik bir yarıştı. CHP için mücadele eden bu 13 aday adayı arkadaşıma yürekten teşekkür ediyorum. Öylesine mücadele ettiler ki akıttıkları her damla ter bu partinin Aliağa’da hak ettiği yere gelmesi içindi. Hepsine şükranlarımı sunuyorum. Genel merkezimiz yetkili kurullarından çıkan isim Çağatay Güç oldu. Kendisine zafere ulaşacağımıza inandığımız bu yolda yürekten başarılar diliyorum.” Dedi.  

Ali Serçe, “Bu bahar başka bir bahar olacak”

Küskünlük, kızgınlık, kırgınlık gibi duyguları bir kenara bırakarak CHP’nin bayrağını 1 Nisan sabahı Aliağa’ya yeniden dikmek için hep birlikte çalışacaklarını ifade eden Ali Serçe, “Öyle çalışacağız ki girilmedik kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Bu bahar başka bir bahar olacak. Sadece İzmir’in değil, Aliağa’mızın dağlarında, ovalarında çiçekler açacak. Yönetim kurulumuzla, kadın ve gençlik kollarımızla, üyelerimizle, gönül verenlerle, Aliağalı hemşehrilerimizle el ele, omuz omuza vererek bu seçimi kazanacağız. Sonunda kazanan Aliağa olacak. ” Diye konuştu.

Çağatay Güç, “Sorunların üstesinden nasıl gelinir tüm Türkiye’ye göstereceğiz”

Serçe’nin ardından kürsüye gelen CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, partisinin aday adaylarını sahneye davet ederek açıklamasını onlarla birlikte yapmak istediğini söyledi. Güç, “Sizleri yanımda görmek beni daha güçlü hissettirecektir” dedi. Soğuk havaya rağmen kendisini dinlemeye gelen kalabalığa teşekkür eden Çağatay Güç, “Buraya gelerek yüreğimi ısıttınız. Sizlere hayat pahalılığından, adalet sistemindeki sorunlardan, eğitim sistemindeki zorluklardan, sağlık sistemindeki eksikliklerden ve daha nicesini sayabileceğimiz, hepimizin içini acıtan, bizleri üzen, umutsuzluğa sevk eden sorunlardan bahsetmeyeceğim. İzlenilen yanlış politikalar sonucu maalesef sorunlardan başka şey konuşamaz olduk. Biz Aliağalılar olarak bunları konuşmaya bir son vereceğiz ve hep birlikte bu sorunların üstesinden nasıl gelinir tüm Türkiye’ye göstereceğiz. Bu şehir bugün ülkece yaşadığımız tüm sorunları çözebilecek güce ve zenginliğe sahiptir.” Dedi.

“Aliağa’yı geleceğe hazırlayacağız”

Aliağa’nın çok güçlü ve çok zengin bir şehir olduğunu vurgulayan Güç, “Peki sevgili hemşerilerim bu zenginlikten bize kalan nedir? Parklar, bahçeler, konserler, yol çalışmaları yani belediyenin asli görevleri olan hizmetler. Tabii ki hepsi çok kıymetli ancak hayatlarımıza etki eden bu kadar sorun varken bu zenginlikten bizlere kalan sadece bunlar mı olmalı? Biz, hep birlikte Aliağa’da yaşam odaklı konut kooperatiflerini, çağdaş eğitim şartlarını karşılayan kreşleri, kadınlarımıza sahip çıkan kadın sığınma evlerini, yaşlılarımızı kimseye muhtaç bırakmayan yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezlerini, kimseyi mağdur etmeyen kentsel dönüşüm projelerini, genişletilmiş modern sağlık hizmetlerini, üreticiden tüketiciye ulaşılabilir gıda ürünlerini, gelecek nesillere bırakacağımız sürdürülebilir çevre politikalarını, israfa yol açmayan yol ve park projelerini hayata geçirip, hep birlikte Aliağa’yı geleceğe hazırlayacağız.” Diye konuştu.

“Benim makamım herkesin kardeşi, abisi ve evladı olabilmek”

Şehrin zenginliğini şehirde yaşayan halk için kullanacaklarını kaydeden CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, “Makam makam diyorlar ya, ben size gerçek makamı söyleyeyim; benim makamım babamın ahlakı, annemin şefkati, eşimin sevgisi, kızımın mutluluğudur. Benim makamım ileride evladıma ‘Senin baban çok çalışkan ve namuslu bir insan’ denmesidir. Benim makamım çocukların yüzündeki tebessüm, gençlerimizin gözlerindeki ışık, kadınlarımızın yüreklerinde hissettiği güvendir. Benim makamım herkesin kardeşi, abisi ve evladı olabilmektir. Benim makamım cumhuriyetin değerlerine sıkı sıkıya bağlı Mustafa Kemal Atatürk’e layık bir birey olabilmektir.” Dedi.

“Sizlere layık olabilmek, daha iyisini sunabilmek için yola çıkıyorum”

Çağatay Güç, sosyal belediyecilik anlayışıyla Aliağa’yı yeniden kazanacaklarını belirterek konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı, “Bizler cumhuriyet gençleri olarak az zamanda çok ve büyük işler başarmayı Atamızdan öğrendik. Şimdi tüm Aliağalılar ile birlikte bu söylemi hayata geçirmek için çok çalışıp partimizin bayrağını şehrimizde dalgalandırmanın zamanı. Sosyal belediyecilik anlayışıyla; emeğin, kardeşliğin, adaletin, demokrasinin, umudun şehri Aliağa’mızı yeniden kazanacağız. Ben Aliağalı hemşehrilerime güveniyorum. Bu şehir bugün Türkiye’nin en önemli sanayi şehri ise sizlerin sayesinde oldu. Bu koca koca fabrikaları sizler kurdunuz, sizler yönettiniz, sizler başardınız, bu şehri sizler yarattınız. Ben de sizlere layık olabilmek ve sizlere daha iyisini sunabilmek için yola çıkıyorum. Birlikte kurduk, birlikte yöneteceğiz; Aliağa’mızı hep birlikte kazanacağız.”

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler