131019098
11 Aralık 2023, Pazartesi

“Aliağa halkı iktidar tarafından cezalandırılıyor”

9 Ağustos 2022, Salı 06:32

     


İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın Selçuk’a 50 yataklı devlet hastanesi yapılacağını müjdelemesini eleştirdi. Adar, Aliağa Devlet Hastanesi’nin Selçuk Devlet Hastanesi’nden daha önce planlandığını, fakat nedense bu projenin engellendiğini belirterek, “Aliağa halkı AK Parti iktidarı tarafından hala cezalandırılıyor” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, 50 yataklı Selçuk Devlet Hastanesi yapım ihalesinin, 23 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirileceğini açıklamıştı. Kaya’nın bu açıklamalarının ardından bir değerlendirmede bulunan İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, Aliağa’nın en önemli sorunlarından olan hastane konusuna dikkat çekti. Aliağa Devlet Hastanesi’nin Selçuk Devlet Hastanesi’nden daha önce planlandığını, yeri ve yatak sayısının da daha önceden belli olduğunu vurgulayan Adar, “Fakat bir takım mahfiller nedense bu projeyi engellediler. Selçuk ilçemizden örnek vererek, İzmir bölgesinde birçok ilçede yeni hastaneler yapılacağını ve yapıldığını duyunca nüfusu 200 bine yaklaşan Aliağamızda hala tam teşekküllü bir hastanemizin olmayışının, hem kendi adıma hem de Aliağalı hemşerilerim adına derin üzüntüsünü duyuyorum.” Dedi.

“Hamza Dağ, topçu Alpay neredesin?”

Aliağa halkının AK Parti iktidarı tarafından cezalandırıldığını söyleyen Yavuz Adar, “İlçemizde yapımı süren mesleki hastalıklar hastanesi ve yanık ünitesinin ne zaman biteceği bilinmezken, Aliağa halkı bu hastanelerden nasıl faydalanır tam bir muamma. Bu sebeple bir an önce 150 yataklı hastanenin Aliağamıza konumlandırılması gerekiyor. Sanayi kenti olan ilçemiz; üretim tesislerine, uluslararası nakliye yollarına ve maden tesislerine yakın olması, ayrıca deprem bölgesinde yer alması sebebiyle oluşabilecek her türlü kimyasal, biyolojik, radyoaktif tehlikelere karşı çok acil tam teşekküllü bir hastaneye ihtiyaç duyuyor. AK Parti İzmir milletvekili, Selçuk Devlet Hastanesi’nin müjdesini veriyorken, bizim bölgemizin AK Partili vekilleri sessizliğini koruyor. Buradan soruyorum, Sayın Hamza Dağ nerelerdesiniz? Topçu Alpay ya sen neredesin? Aliağa, AK Parti iktidarı boyunca bir türlü tam hizmet alamadı. En son, durdurulan Aliağa TOKİ projesinde de gördük ki Aliağa halkı AK Parti iktidarı tarafından hala cezalandırılıyor.” Diye konuştu.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler