17 Ağustos 2018, Cuma

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI BEDRİ SERTER: “İZMİR’DE 10’AR MİLLETVEKİLİ ÇIKARIRIZ”

12 Haziran 2018, Salı 06:54

     


CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Bedri Serter, Aliağa’da gelerek partisinin seçim çalışmalarına katıldı. Serter, İzmir 1. Bölgede de, 2. Bölgede de en az 10’ar milletvekili çıkaracaklarına inandığını söyledi.

CHP İzmir İl eski Başkanı ve CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Bedri Serter, seçim çalışmaları kapsamında Aliağa’ya geldi. İlk olarak partisinin ilçe başkanlığı binasında partililer ve basın mensupları ile bir araya gelen Serter, ardından sırasıyla Aliağa Ticaret Odası’nı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı, Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı ve Ziraat Odası’nı ziyaret etti. Bedri Serter, esnaf ziyaretleri de gerçekleştirdi.

“Her şeyin tamam olması için mücadele ediyoruz”

Bedri Serter, parti ilçe binasında yaptığı açıklamalarda, 24 Haziran seçimlerine son sürat çalıştıklarını belirtti. Serter, “Mesajımız tek, her şeyin tamam olması için mücadele ediyoruz. Türkiye’de değişimin sağlanması için mücadele edeceğiz. Buna, geleceğimiz için çok mecburuz. Biz, Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’nin seçilmesi ve CHP iktidarı ile beraber 2 veya 3 yıl içinde tekrardan demokratik Türkiye’ye, meclisin hakim olduğu bir Türkiye’ye dönüşüm sağlamak mecburiyetindeyiz.” ifadelerini kullandı.

“Doğal kanyaklarımızı da korumak mecburiyetindeyiz”

Aliağa’yı bir işadamı olarak çok önemsediğinin altını çizen Serter, “Aliağa Türkiye’nin en büyük istihdam ve iş mevzisi. Potansiyeliyle, gücüyle ve büyüklüğüyle İstanbul’un ve İzmir’in yakaladığı potansiyele yakın bir noktada. Buranın daha büyüyebilmesi, daha gelişebilmesi için mücadele edeceğiz. Ama tabii ki doğal kanyaklarımızı ve tabii kaynaklarımızı da korumak mecburiyetindeyiz. Tabii ki sanayinin gelişmesi lazım. Ama doğal kaynaklarımızın da heba olmaması lazım. Bu tabiat kaynaklarını ileriki dönemlerde çok arayacağız.” dedi.

“CHP’ye oy verecek büyük bir kesim var”

Mevcut iktidarın 16 yıldır her şeyi yerle bir ettiğini, her şeyin onarılması gerektiğini vurgulayan Bedri Serter, “25 Haziran’dan sonra yükümüzün çok ağır olduğunu biliyoruz. O yükü son sürat sırtlamak için, o mücadeleyi vermek için hep birlikte yol alıyoruz. İktidarımızda Türkiye’yi güllük gülistanlık bir noktaya getireceğimize inanıyorum. Çok ciddi çalışmalar yapıyoruz ve çok ciddi sürpriz çıkacak bu sandıktan. Ben öyle gözlemliyorum. Bu sayılar bizim için ulaşılamayacak noktalar değil. Yaptığım ziyaretlerde 100 kişinin elini sıkıyorsam bunlardan 97 tanesi elimi candan sıkıyor. Tabi seçim çalışmalarında Cumhurbaşkanı adayları daha ön planda görünüyor. Onların üzerine mitinglerimizi organize ediyoruz. Ben şuna inanıyorum Cumhurbaşkanlığında Muharrem İnce’ye, milletvekili seçimlerinde de CHP’ye oy verecek büyük bir kesim var. İzmir 1. Bölgede de, 2. Bölgede de en az 10’ar milletvekili çıkaracağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler