131019098
27 Kasım 2020, Cuma

AK PARTİLİ VE MHP’Lİ SEÇMENE SESLENDİ

25 Haziran 2019, Salı 06:08

     


CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'da yaşadığı zafer sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Yücel paylaşımında AK Partili ve MHP’li seçmene “Bugün sizin için bir yenilgi günü de değildir” sözleriyle seslendi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu İstanbul'da zafere imza attı.4 milyon 698 bin 782 o alan İmamoğlu, 3 milyon 921 bin 201 oy alan rakibi AKP'li İzmir Milletvekili Binali Yıldırım fark attı. Aldığı oy oranıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde rekoru elinde tutmayı başaran İmamoğlu, İstanbullu yurttaşlar olmak üzere tüm Türkiye'yi sevince boğdu.

“Her zaman kardeşlik kazanacak”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İmamoğlu'nun zaferini sosyal medya hesabından kutladı. Yücel, İstanbul seçimleri ile yaptığı değerlendirmede, Mustafa Kemal Atatürk'ün bir fotoğrafını da paylaşarak AK Parti ve MHP'ye oy veren yurttaşlara da seslendi. Seslenişinde "Bugün sizin için bir yenilgi günü de değildir. Ülkümüz, ülkemiz ve halkımız oldukça her zaman kardeşlik kazanacak. Bir dahaki seçimde sizlerin de oylarına talibiz." ifadelerini kullanan Yücel, şu değerlendirmeyi yaptı; "Bugün haksızlığa, kayırmaya, israfa, bölünmeye karşı olanların bayram günüdür. Bugün vatanseverlerin, çalışkan, dürüst, vicdanlı insanların günüdür. Birleşerek nasıl kazanabileceğimizi kanıtladık. Ekrem İmamoğlu için oy veren vermeyen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. AK Partili kardeşlerimiz; MHP'li kardeşlerimiz; Bugün sizin için bir yenilgi günü de değildir. Ülkümüz, ülkemiz ve halkımız oldukça her zaman kardeşlik kazanacak. Bir dahaki seçimde sizlerin de oylarına talibiz. İstanbul hepimizin, İzmir hepimizin, Ankara, Diyarbakır, Konya, hepsi, yurdumuzun dört bir köşesi hepimizin. Bu ülke hepimizin. Gençler en çok da sizlere teşekkür ediyoruz. Bize inandınız, bize güvendiniz. Biz de size güveniyoruz. Sizin için çalışacağız. Katkılarınız ve heyecanınız bize güç veriyor, kuvvet veriyor, bizi dinamikleştiriyor. Bir dahaki seçimlere şimdiden çalışmaya başlamak için herkesi Atamızın eseri Cumhuriyet Halk Partimize bekliyoruz!”

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler