26 Nisan 2018, Perşembe

DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

2 Mayıs 2017, Salı 06:52

     


Bu güne kadar katıldığı birçok turnuvadan başarıyla dönen Foça Reha Midilli İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Kaan Yüksel (7), ‘8. Wsf Dünya Shotokan Karate Turnuvası’nda dünya şampiyonluğu elde ederek Aliağa ve Foçalıları bir kez daha gururlandırdı.

Foça Halk Eğitim Merkezi Karate Antrenörü Kudret Yüksel ve T.Erol Fıght Club Aliağa Antrenörü Taner Erol’un desteğiyle Bulgaristan’da yapılan ‘8. Wsf Dünya Shotokan Karate Turnuvası’na katılan Minik Karateci Kaan Yüksel, WKF Kumite 6-7 yaş erkekler +30 Kg’da Dünya Şampiyonu oldu. 28-30 Nisan 2017 tarihinde Varna - Bulgaristan’da düzenlenen Wsf Dünya Shotokan Karate Turnuvası’na katılan sporcumuz Kaan Yüksel, üç kategoride mindere çıktı. T.Erol Fight Clup Aliağa Taner Erol ve Foça Halk Eğitim Merkezi Karate Antrenörü Kudret Yüksel’ in yönetiminde antrenman yapan Kaan Yüksel, ilk yurt dışı turnuva deneyimi olmasına rağmen Wsf Dünya Shotokan Karate Turnuvası’ndan çok başarılı bir tablo ile döndü.

Foça Reha Midilli İlkokulu 2. sınıf öğrencisi, 2009 doğumlu Kaan Yüksel, Wsf Dünya Shotokan Karate Turnuvası’nda; 6-7 Years Male Indıvıdual Kata’da 3. olarak Bronz madalya, Shobu Ippon 6-7 Years Male +30 Kg’da 2. olarak Gümüş Madalya ve WKF Kumite 6-7 Years Male +30 Kg’da 1. olarak altın madalya kazandı ve dünya şampiyonu oldu. Başarılı sporcunun babası ve aynı zamanda Antrenörü Kudret Yüksel; ‘Bu süreçte Foça’ da Karate Sporuna ve sporcumuza manevi desteklerini esirgemeyen Foça Kaymakamı Ali Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel Akar, sporcumuzun sponsoru olan, maddi ve manevi her türlü desteği veren Foça Belediyesi Başkanımız Gökhan Demirağ, Türkoğlu Prefabrik ve Çelik Yapı Sayın Murat Türkoğlu ve Bilge Kaligrafi Atölye Sayın Saim Yeşildağ’a sporcum ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum’ dedi.

Minik Karateci Kaan Yüksel’in turnuvada elde ettiği çok önemli başarılarından çok büyük mutluluk ve gurur duyduklarını belirten Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ da, ‘Minik Şampiyonumuz Kaan Yüksel’e, kıymetli antrenörlerine ve ailesine çok teşekkür ediyorum. Minik Kaan’ın gelecekte de nice başarılar kazanacağına gönülden inanıyorum’ dedi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler