19 Şubat 2019, Salı

MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

5 Aralık 2018, Çarşamba 06:32

     


Aliağa’da Motorcycle Training (MT) ve Aliağa Motosiklet Kulübü işbirliği ile motosiklet sürücülerine yönelik ileri ve güvenli sürüş teknikleri eğitimi verildi.

Petrol-İş Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde “Motosiklet Yol Sanatı” kitabının özetini içeren Road Craft sisteminin detaylarını görsel efektler kullanarak teorik olarak anlatan eğitmenler Murat Ozan ve Tuğbay Ant, Aliağalı motosiklet tutkunlarına güvenli ileri sürüş teknikleri anlattı. Motosiklet kullanmanın bir zevk, tutku ve yaşam tarzı olduğunu fakat hafife alınmayacak kadar dikkatle yaklaşılması gereken bir taşıt olduğunu, motosiklet sürücülerinin mutlaka eğitim almasını gerektiğini, kask ve ekipmansız yola çıkmamalarını vurgulayan eğitmenler, eğitime katılan sürücülerin sorularını da yanıtlayarak interaktif bir sunum gerçekleştirdi.

‘Motosiklet sürücülerini bilinçlendirmeye çalışıyoruz’

Aliağa Motosiklet Kulübü Başkanı Uğur Karakaş ise, motosiklet sürücülerinin mutlaka eğitim alarak trafiğe çıkmalarını söyledi. Başkan Karakaş “İlçemizde bu gibi eğitici etkinlikler düzenlemek biz motosiklet kulüplerinin üstlenmesi gereken görevlerin en başında geliyor. Aliağa’daki trafik kazalarını, bilgisizlik ve ihmalden kaynaklanan can kayıplarını bir nebze aşağı indirmek, trafikte aktif olarak motosiklet kullanan tüm sürücülere kendilerinin ve başkalarının can güvenliğini gözetmek sorumluluğu aşılamak, koruma ekipmanları ile eğitimli, bilinçli sürüş kültürünü ilçemizdeki tüm motosiklet sürücülerine benimsetebilmek amacıyla bu eğitimi verdik. Bizler elimizden geldiğince kaskımız ve ekipmanımızla motosikletlerimizi kullanarak hem tüm sürücülere örnek olmaya çalışıyoruz hem de bu gibi etkinliklerle Aliağa ’da motosiklet sürücülerini bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Katılım gösteren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu gibi etkinliklerimiz devam edecektir.” dedi.

(NİMET ERGÜN)  
Son Eklenen Haberler