20 Haziran 2018, Çarşamba

ALİAĞA GÜCÜ MASTERLER İLK MAÇINDA YENİLDİ: 0-2

7 Haziran 2016, Salı 07:31

     


Aliağa’da Aliağa Masterler Futbol Takımı’ndan sonra Aliağa Gücü Masterler Futbol Takımı da kuruldu.

Yeni futbol takımı Aliağa Gücü Masterler, dostluk maçı adı altında ilk maçını Ege Masterler karmasıyla yaptı.

Viking sahasında oynanan karşılaşmayı konuk takım Ege Masterler  karması  2-0 kazandı.

Maça  hızlı başlayan Aliağa Gücü Masterler, maçın 25. Dakikasında Cengiz Duman’ın kendi kalesine attığı  golle devreyi 1-0  yenik kapattı. Maçın ilk yarısını Ege Masterler Federasyonu Başkanı Recep Çolak ile birlikte izleyen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, devre arası sahaya girerek ev sahibi ve misafir takımın oyuncularını oynadıkları oyundan dolayı kutladı. Başkan Serkan Acar, 35’er dakikadan iki devre halinde oynanan dostluk maçının ikinci devresinde, 45 numaralı formasıyla  Aliağa Gücü  Master Takımı’ndan oyuna dahil olarak forvet olarak oynadı.

Aliağa Gücü Masterler takımı maçın  50. dakikasında konuk takımın  oyuncusu Yunus Altun’un  golüne engel olamayıp karşılaşmadan 2-0 yenik ayrıldılar.

Aliağa Gücü Masterler forması giyen Başkan Serkan Acar, maçta galip gelen misafir takım oyuncularını  tebrik etti. Maç sonrasında Federasyon Başkanı Çolak, Başkan Serkan Acar’a federasyon flaması hediye etti. Karşılaşmanın sonunda iki takım oyuncuları birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

“AMACIMIZ DAHA ÇOK SPORA KANALİZE ETMEKTİR.”

Karşılaşma sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aliağa Gücü Masterler Kulübü başkanı Mehmet Zeki Ateş, amaçlarının yeni nesil insanları daha çok spora kanalize etmek istediklerini  belirterek şunları söyledi: “Aliağa potansiyel olarak sosyal ve sportif aktivitelerin yoğun olduğu bir yer. İlçemizde bir tane Master takımı vardı. Fakat bu yeterli değildi. Kadroda herkes olsun oynasın, kimse futbola küsmesin, emek versin, çalışsın anlamında,  biz de bunun için yeni bir takım kurma kararı aldık. Bu takımda Aliağa’nın esnaf, iş adamı, işçi gibi bir çok kesiminden futbolcu yer alıyor. Amacımız  yeni nesil insanları  daha çok spora kanalize  etmektir. Önümüzdeki sezon  takımımızla birlikte Ege Masterler  Ligi’nde  maçlarımıza  çıkacağız” dedi.

(Nimet Ergün)

                                                                     

  
Son Eklenen Haberler