22 Ekim 2019, Salı

GELENEKSEL GENÇLİK TURNUVASI BAŞLADI

7 Kasım 2018, Çarşamba 06:00

     


“3.Geleneksel Gençlik Turnuvası Atatürk Kupası” Aliağa FK - Göztepe Futbol Okulları dokuz yaş elit grupları arasında oynanan gösteri maçı ile başladı.

Kent sakinlerini spora teşvik etmek, mahalleler arasında sosyalleşme ve dayanışma ruhunu arttırmak amacı ile organize edilen “3.Geleneksel Gençlik Turnuvası Atatürk Kupası”nda 23 takım şampiyon olabilmek için kıyasıya mücadele edecek. Karşılaşmalar dernek tesisleri içerisinde bulunan merkez halı sahada 20.00-21.00 ve 22.00 saatlerinde oynanacak. Yaklaşık bir ay sürecek olan turnuvada 276 sporcu hünerlerini sergileyecek. Dört grubun yer aldığı turnuvada gruplarında şampiyon olan takımlar finallerde mücadele edecek.

Açılış programına yoğun katılım

Yoğun katılımla gerçekleştirilen “3.Geleneksel Gençlik Turnuvası Atatürk Kupası” açılış programına Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağaspor FK futbolcu ve antrenörleri ile minik sporcuların aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılış programında Aliağa FK ile Göztepe Futbol Okulları dokuz yaş elit grupları gösteri maçında karşı karşıya geldi. Karşılaşma öncesinde minik futbolcuların Aliağaspor FK ve antrenörleri ile oynadığı maç da renkli görüntülere sahne oldu.

Karşılaşmalarda toplam 38 gol atıldı

Açılış programının ardından turnuvanın ilk karşılaşması A grubunda yer alan Sivas Beydili Gençlik ile Ege Hakan Plastik arasında oynandı. Maçlar kıran kırana mücadelelere sahne olurken ilk karşılaşmalarda toplam 38 gol atıldı. Turnuvanın ilk maçları şu skorlarla sonuçlandı; Sivas Beydili Gençlik 6-10 Ege Hakan Plastik, İze Fest 3-3 Sport House, Balıkçı Erkan Usta 8-8 Uzunhasanlar

Turnuvada oynayacak takımlar

A Grubu; Ege Hakan, Sivas Beydili Gençlik, İze Fest, Sport Hause, Balıkçı Erkan Usta, Uzunhasanlar

B Grubu; Westchem Yeni Şakran, Rota, Seksen Yedi Spor, Göztepe Futbol Okulları, Zeytin Salı, Körfez Gurme,

C Grubu; Karakuzu Gençlik, Fenerbahçeliler Derneği, Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Karakuzu, Üstay F.C., Liman İş

D Grubu; Mimarty Mimarlık, Taşçı Grup, Karaköy, Dursunoğlu Asansör, Körfez City

(ESiN ÇETİN) 
Son Eklenen Haberler