19 Haziran 2019, Çarşamba

ÇAKMAKLI SPOR’DA HEDEF SÜPER AMATÖR

13 Eylül 2018, Perşembe 06:06

     


Geçtiğimiz sezon ikinci amatör kümeyi ikinci tamamlayarak 2018/2019 futbol sezonunda birinci amatör liginde oynamaya hak kazanan Çakmaklı Spor’da hazırlıklar sürüyor. Antrenör Hüseyin Öndağ yönetimindeki Çakmaklı Spor’da hedef ligi şampiyon tamamlayarak sezon sonunda bir üst lig olan süper amatöre yükselmek.

Aliağa’nın köklü kulüplerinden Çakmaklı Spor, yeni futbol sezonunda birinci amatör ligi birinci grupta mücadele edecek. Çakmaklı Spor’un grubunda; Ulukent, Türkellispor, Asarlık Gençler Birliği, Foça Belediye Bağarası, Maltepe Belediyespor, Gerenköyspor, Dadaşspor ve Yeni Foçaspor yer alıyor. Çakmaklı Spor, 29 Eylül’de başlayacak olan ligde ilk maçını Asarlık deplasmanında oynayacak. Ocak 2019’da sona ermesi beklenen ligde şampiyon olan takım bir üst lig olan süper amatör ligine adını yazdıracak. İkinci ve üçüncü olan takımlar ise play off oynayacak.

HEDEF MUTLAK ŞAMPİYONLUK

Lige mutlak şampiyonluk parolası ile hazırlandıklarını belirten Çakmaklı Spor Başkanı Halit Yavuz, “Ligimiz 29 Eylül’de başlayacak. Haftanın üç günü idman yapıyoruz. Hafta sonları ise hazırlık maçları oynuyoruz. Hazırlık aşamasında bugüne kadar Karabağlar Esnafgücü, Evka 5, Dadaşspor ve Ulupınarspor ile hazırlık maçlarımız oldu” dedi. Transfer döneminde takıma yeni katılan oyuncular hakkında bilgi veren Yavuz, “Takımımız yeni gelen oyuncular ile birlikte daha da güçlendi. Transfer döneminde Akçaabat Sebatspor’dan Fatih Uyak, Foça Belediyesi Bağarası’dan Tolga Yoldaş, Şirin Aşan ve Şafak Tan Yıldırım, Aliağaspor FK altyapısından Duran Doğan, Gürkan Eren ve Evren Karadeniz, Eski Foçaspor’dan Talip Yılmaz, Emrah Yılmaz, Dikili Spor’dan Mehmet Özcan, Recep Uğurcalı ve Kırıkkale Spor’dan kaleci Tugay Akgul’u takıma dahil ettik. Bu yıl U19 altyapı takımını da kurduk. Altyapıdan yetiştirdiğimiz oyuncuları önümüzdeki yıllarda takıma kazandırmayı planlıyoruz” dedi.

ANTRENÖR ÖNDAĞ: “SÜPER AMATÖR LİGİNE GÖRE BİR TAKIM KURMAYI PLANLADIK”

Çakmaklı Spor Antrenörü Hüseyin Öndağ ise Çakmaklı’nın Bölgesel Amatör Ligi’ni (BAL) kaldırabilecek tesis ve potansiyele sahip olduğunu söyledi. Öndağ, “Çakmaklı Spor olarak bizim bir hedefimiz var. Bu hedefi de yaklaşık beş yıllık bir periyoda yaydık. Bütçemiz de el verirse BAL ligine kadar çıkabileceğimize inanıyorum. Yönetimin ve Aliağa Belediyesi’nin büyük destekleriyle ikinci amatörden birinci amatör ligine yükseldik. Bize verilen bu destekleri iyi değerlendirerek bu sene de bir üst lige yükselmeyi hedefliyoruz. Grubumuzda çok iyi ve sert takımlar bulunuyor. Takımımızı kurarken Süper Amatör Ligine göre bir takım kurmayı planladık. Bu sayede süper amatöre çıktığımız takdirde çok fazla transfer yapma ihtiyacı da duymayacağız. Ayrıca Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın destekleriyle sahamız Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediği standartlara getirildi. Çok güzel bir tesise ve sahaya kavuştuk. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve ekibine spora yaptığı destek ve yatırımlarından ötürü çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“LİGİ ZİRVEDE TAMAMLAYACAĞIZ”

Şampiyonluğa çok rahat ulaşabilecekleri bir kadroya sahip olduklarını da sözlerine ekleyen Öndağ, “Yönetim istediğimiz her futbolcuyu takıma kazandırdı. Eğer ki bir şanssızlık yaşamazsak ligi rahat bir şekilde zirvede tamamlayacağız. Bu takım bu sene şampiyon olmaz ise bu tamamen teknik kadronun suçu olacaktır” dedi.

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler